Valorant harici ekran kartı ile başlatılmıyor

bilgeee

Femtopat
Daha fazla  
Valorant'ı harici ekran kartımla başlatamıyorum. Dahili ekran kartım Valorant için yetersiz. Bu yüzden sanırım oyun açılmıyor. Görev yöneticisinde yanıt vermiyor deyip kapanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim :D

Dosya Ekleri

• logs.txt
    10,9 KB · Görüntüleme: 277
Harici ekran kartı modeli nedir?

Dahili Kartım: İntel(R) HD Graphics 3000
Harici Kartım : AMD Radeon HD 7400M Series
RAM: 4 GB
İşlemci : İntel(R) Core(TM) i5-2450M CPU @ 2.50GHz

Kusura bakmayın unutmuşum.

Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayalarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın. Harici ekran kartı sürücüsünü kurdunuz mu?

Onu denedim. Hatta AMD Radeon ayarlarından Valorant'ı yüksek performansa ayarladım. Radeon ayarlarından başlatmama rağmen bu ortaya çıktı. Sonra harici ekran kartımı devre dışı bırakıp gireyim dedim. O zamanda "no AMD Graphics driver is installed or the AMD driver is not functioning properly" hatası aldım. İnternet sitesindeki son driveri indirip düzgünce kurmuştum ama Radeon ayarlarında güncelleştirmeleri denetleye basınca orada yeni güncelleştirmeler çıkıyor. Ancak onları güncelleyemiyorum. 175 hatası alıyorum.

Zaten güncel sürücüsü yok. Güncelleme yapmayın. Crimson olanda bir bug var galiba. Güncelleme gösteriyor fakat yapmıyor. Catalyst kurabilirsiniz.

Selam. Valorant'ı açarken dahili kartım ile başlatıyor. Dahili kart modelim yetersiz olduğu için Valorant açılmıyor. Mesela CS:GO'da da aynı olay var. Dahili kart menüde aktif oluyor. Maç esnasında harici karta geçiyor. Driverlerim güncel ve sistemim yeterli. Benim Valorant'ı açabilmem için dahili kart ile başlatmam gerek. Neler yapabilirim?

Tam olarak anlamadım. Zaten Valorant açılıyorsa harici görev yapıyordur. Tam olarak bağımsız çalışamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı