Çözüldü Valorant Hertz ayarı değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Valorant'ta bütün çözünürlüklerim 240 Hz fakat ben drop yediğim için 144 Hz 144 FPS oynamak istiyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan ayarlıyorum. Fakat oyun içi Hz hala 240 bir türlü düşmüyor. Nasıl halledeceğim ben bu işi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kral o yırtılmalar büyük ihtimalle internetinden alakalı, başıma gelenlerden biliyorum. Benim yaşadığım yırtılmalar da packetloss yüzündenmiş. Sen oyun içi FPS'yi 144'e sabitlersen PC 144 FPS'den fazlasını görmeyeceği için monitörde 144 Hz gösterecektir. Oyun içi FPS kısıtlaman yeterli olacaktır. Paket kaybı veya input lagın varsa bunları çözmeye çalış. Aynı şekilde sende kral @StenlyMustafa

Kanka 1000MBPS internetim var, internetten dolayı hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. 144'te sabitlesem aynı sorun çıkıyordu. Düşey senkronizasyonu açarak sorunu çözdüm.
@kavaes Yok kral halen devam etmekte sorunum, valorant desteğe yazmıştım bana "Oyuna girmeden önce monitörünüzün hertzini düşürün oyun içi fps'nizi kısıtlayın sorununuz düzelecektir." dediler yaptım olmadı birde sen dene istersen belki sende işe yarar.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
@ilkxr Eminmisin kral? 60 hz bir monitörü 75'e yükselten bir arkadaşım vardı, senin bana attığın linkte adamın biri monitörünün hertz'ini yükseltmek için 3. parti bir yazılım kullanıyor. Benim istediğim ise monitörümün oyun dışı kullandığım hertz değeri, oyun içine girdiğinde değişiyor, bunu önlemek istiyorum. Bunun için 3.parti bir yazılıma gerek yok diye düşünüyorum. Tamamen valorant'ın saçmalığı.

Son düzenleme:
@kavaes Yok kral halen devam etmekte sorunum, valorant desteğe yazmıştım bana "Oyuna girmeden önce monitörünüzün hertzini düşürün oyun içi fps'nizi kısıtlayın sorununuz düzelecektir." dediler yaptım olmadı birde sen dene istersen belki sende işe yarar.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
@ilkxr Eminmisin kral? 60 hz bir monitörü 75'e yükselten bir arkadaşım vardı, senin bana attığın linkte adamın biri monitörünün hertz'ini yükseltmek için 3. parti bir yazılım kullanıyor. Benim istediğim ise monitörümün oyun dışı kullandığım hertz değeri, oyun içine girdiğinde değişiyor, bunu önlemek istiyorum. Bunun için 3.parti bir yazılıma gerek yok diye düşünüyorum. Tamamen valorant'ın saçmalığı.
Uygulama aynı zamanda overclock yapılan çözünürlüğün oyun içine eklenmesine yarıyor. Bu yüzden belki sizin istediğiniz çözünürlüğü oyuna ekler diye düşünmüştüm. Size katılıyorum Valorant'ın çok eksikleri var.

@ilkxr Bu dediğinizi nvdia denetim masasındaki özel çözünürlük oluştur bölümünden yapmıştım. İşte sorun tam olarak burada devreye giriyor. Monitör, masaüstündeyken 1920x1080 144hz olsa da oyun içi halen 240 olarak görünüyor ve yırtılmalar mevcut. Katılıyorum valorantın çok eskiği var.

Hocam sorunu çözdün mü? Bende de aynı sorun var. 144 monitörüm fakat ayarlarda 165 gözüküyor. Oyun da masaüstünü kendi kendine 165 yapıyor ama monitör tam performans desteklemediği için yırtılmalar yaşıyorum. Oyunda 144 seçeneği gelmiyor bunu yapmam lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunu çözdün mü? Bende de aynı sorun var. 144 monitörüm fakat ayarlarda 165 gözüküyor. Oyun da masaüstünü kendi kendine 165 yapıyor ama monitör tam performans desteklemediği için yırtılmalar yaşıyorum. Oyunda 144 seçeneği gelmiyor bunu yapmam lazım.
Kral o yırtılmalar büyük ihtimalle internetinden alakalı, başıma gelenlerden biliyorum. Benim yaşadığım yırtılmalar da packetloss yüzündenmiş. Sen oyun içi fps’yi 144’e sabitlersen Pc 144 fpsden fazlasını görmeyeceği için monitörde 144 hz gösterecektir. Oyun içi fps kısıtlaman yeterli olacaktır. Paket kaybı veya input lagın varsa bunları çözmeye çalış. Aynı şekilde sende kral @StenlyMustafa

Kral o yırtılmalar büyük ihtimalle internetinden alakalı, başıma gelenlerden biliyorum. Benim yaşadığım yırtılmalar da packetloss yüzündenmiş. Sen oyun içi FPS'yi 144'e sabitlersen PC 144 FPS'den fazlasını görmeyeceği için monitörde 144 Hz gösterecektir. Oyun içi FPS kısıtlaman yeterli olacaktır. Paket kaybı veya input lagın varsa bunları çözmeye çalış. Aynı şekilde sende kral @StenlyMustafa

Kanka 1000MBPS internetim var, internetten dolayı hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. 144'te sabitlesem aynı sorun çıkıyordu. Düşey senkronizasyonu açarak sorunu çözdüm.

Çözüm
Vsync çok input lag yapıyor. Eğer monitörün destekliyorsa DP kablosu kullanıp Freesync yada Gsync açmanı öneririm. Zaten biliyorsundur, oyun içi kaç fps alıyorsan monitörünün hz’i ona göre ayarlanıyor açtığın zaman.

Merhaba monitörüm 360Hz RTX 3060 i7 laptopa bağlı ama Valorant'ta Max 1920x1080 144 Hz alabiliyoreum mponitör şu an 240Hz desteklerken Valorant'ta 144 Hz oynuyorum valorannta çözünürlük kısmından nasıl 144Hz'den 240a ge. Ebilirim

Geri
Yukarı