Valorant hesabı geri alınırsa suçlu olunur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Swench121

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 4300TL'lik Valorant hesabımı bilinen bir internet sitesinde 500 TL fiyatına sattım. (Hesap satımının yasak olduğunu bilmiyordum.) Sonra bu adam oynadı hesapta birkaç gün öyle kaldı. Bir iki ay baktım adam hiç Valorant oynamıyor, düşündüm ki sıkıldı pişman olmuştur aldığına hesabı geri alıp başkasına satayım boşa gitmesin. 1000 TL gibi bir fiyata satacaktım adama 500 TL'sini geri verir ben de ekstra 500TL kar ederim diye düşündüm. Sonra adam 1 buçuk ay geçti bana hesap kapanmış geri mi aldın, dedi. Ben de anlattım ona böyle böyle satmayla uğraşıyordum o 1 ay ama hesap kapanmış. Benim bilmediğim şey o hesabı benim sattığım adam başkasına satmış 2000 TL'ye. Sonra benden 3000 TL istedi ben öyle bir param olmadığını belirttim ve 500TL'sini geri vermeyi talep ettim (Ben yaşımdan dolayı öyle bir para hayatımda görmedim.) Adam 500 TL almayı kabul etmiyor ve beni dava edeceğini söylüyor 3 aydır çünkü onun hesabı sattığı adam onu şikayet etmiş, parasını geri istiyormuş ben ona adama niye parasını vermediğini sorduğumda cevap vermiyor. Ben 3000 TL bulamam ve savcılığa verdiğini söylüyor, ben ne yapacağım bilmiyorum. Ben ona 500TL'ye sattım benden 3000 istiyor. Bir şey olur mu? İyilik yapayim derken suçlu olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesap satışı desteklenmiyor kimse hiçbir şey talep edemiyecek elinizde ne varsa o kalır.

Riot üzerinden öyle fakat Game satış gibi sitelerde öyle olmaz. Hakkını istediği gibi arar. Yakın rkadaşım aynı şeyi yaptı. Ve en sonunda uzlaşma ile kurtuldu.

Her şeyden önce adamı dolandırmış birisin hesap alıp satmak yasak dahi olsa adamın maduriyetini giderip şu anki güncel fiyatını adama yollaman kendi karakterinle doğru orantılı olacaktır.

Sen de haksızsın, alıcılar da haksız, sattıktan sonraki hareketin çok kötü. Dava açılsa da bir şey olmaz, bir kez sattıktan sonra sorumluluğun kalkmış. Hesabı kapatacak bir harekette bulunmadığını varsayarsak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı