Valorant Hesap Satışında Dolandırıcılık

Geçmiş olsun, ben de Valorant hesabımı satacağım fakat dolandırıcılar yüzünden alan olmayacak gibi geliyor. İsim soyisim vs biliyorsan savcılığa gidebilirsin ama çok uğraşman lazım. Eğer siteden aldıysan T.C. ile kayıt yaptırıyorlar. Siteye şikayet et.

İsim soy isim elimde.

Hesap falan umurumda değil uğraşmak istiyorum evine kağıt gitmesini falan istiyorum.

Uğraşacağım.
Size söylediği isimden farklı isim olduğunu gördüğünüz gibi gönderimi iptal etmeliydiniz. Zaten Riot Games'de hesap satışını yasaklamış durumda, keşke bir baksaydınız; bu yasak mı değil mi diye.

Zaten hesap vermedi, başka bir şey olarak göstereceğim.
Geçmiş olsun, ben de Valorant hesabımı satacağım fakat dolandırıcılar yüzünden alan olmayacak gibi geliyor. İsim soyisim vs biliyorsan savcılığa gidebilirsin ama çok uğraşman lazım. Eğer siteden aldıysan T.C. ile kayıt yaptırıyorlar. Siteye şikayet et.

Sitede ki ismini falan biliyorum zaten, isim soy ismi elimde.

Biraz daha bekleyip, adli işlemlere başlayacağım duruma göre bakalım.

Yapabileceğiniz bir şey yok... Üzerine soğuk su iç... Dava açamazsın... vb asılsız ve bilip bilmeden yazılan tüm cümleleri görmezden gelerek şahısla (hem hesap için sizinle iletişim kuran hem de parayı gönderdiğiniz hesap sahibi) gerçekten uğraşmak istiyorsanız ve gönderdiğiniz 150 TL'nin peşine düşmek istiyorsanız bir avukata danışınız. Hukuki olarak sebepsiz zenginleşme hükümlerine dayanarak o parayı gönderdiğiniz kişiden yasal yollarla talep edebilirsiniz. İşin cezai kısmı ise olayın diğer bir boyutu olup yine şikayetçi olabilirsiniz.​

Sizin amacınız hesap alışverişi değil miydi? Sorunsuz gerçekleşse idi hesap alışverişi olacaktı. Ben yerinizde olsam isim farklılığını görür görmez gönderimi iptal ederdim, az önce de dediğim gibi. Neyse, umarım çözebilirsiniz olayı.

İsmi attıktan sonra gördüm hocam maalesef, şahıs benimle dalga geçiyor.
Yapabileceğiniz bir şey yok... Üzerine soğuk su iç... Dava açamazsın... Vb asılsız ve bilip bilmeden yazılan tüm cümleleri görmezden gelerek şahısla (hem hesap için sizinle iletişim kuran hem de parayı gönderdiğiniz hesap sahibi) gerçekten uğraşmak istiyorsanız ve gönderdiğiniz 150 TL'nin peşine düşmek istiyorsanız bir avukata danışınız. Hukuki olarak sebepsiz zenginleşme hükümlerine dayanarak o parayı gönderdiğiniz kişiden yasal yollarla talep edebilirsiniz. İşin cezai kısmı ise olayın diğer bir boyutu olup yine şikayetçi olabilirsiniz.​

Siber güvenlikte çalışan bilgisi olan çok yakın bir abim var.

Şimmi ona danışacağım belki yasal yolların dışında bir şeyler de yapabiliriz.

Avukat bu iş için biraz gereksiz olur.

Son düzenleme:

Şimmi ona danışacağım belki yasal yolların dışında bir şeyler de yapabiliriz.

Hocam umarım halledersiniz. Yazık olmuş paranıza cidden 10 kuruş yapılan bu hak yeme olayları benim de çok gücüme gidiyor.

Şidmi ona danışacağım belki yasal yolların dışında bir şeyler de yapabiliriz.

Şikayet edeceğinizi belirtmeniz işe yarayabilir hatta şikayet edip onu göstermeniz daha da iyi olur.

Son düzenleme:
İsim soy isim elimde.

Hesap falan umurumda değil uğraşmak istiyorum evine kağıt gitmesini falan istiyorum.

Uğraşacağım.

Zaten hesap vermedi, başka bir şey olarak göstereceğim.

Sitede ki ismini falan biliyorum zaten, isim soy ismi elimde.

Biraz daha bekleyip, adli işlemlere başlayacağım duruma göre bakalım.
Hiçbir Karakol 170 TL için uğraşmaz boşuna uğraşmayın. İfadenizi alıp yollarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı