Valorant HWID ban hakkında bilgilendirme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nicksizfury

Hectopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Evet arkadaşlar forumda gezerken bu konu hakkında bayağı yanlış bilgileri doğruymuş gibi gösteren insanlar gördüm. Ve bu konuyu açma gereksinimi hissettim. Hem insanlara da bir yol gösterir belki. Ben kapalı betada haksız yere HWID ban yiyen kişilerden biriyim. Bir konuda da neden haksız yere yediğimi anlattım. Ben yaklaşık 4 ay HWID banlı kalmış biriyim. Ve bu 4 ayda öyle şeyler yaptım ki çok uzun bir süreçti. Gerek forumlardan gerek Valorant desteğe belki 70'den fazla bilet atmam hiçbirinde sonuç alamadım.

Ve 4 aylık uğraş sonucunda akıl sır ermeyecek işlemler yaparak. 4 aylık emek sonucunda kendi HWID banımı kendim kaldırdım. Sanırım o zaman Türkiye'de tektim. Neyse şimdi ilk olarak şu yanlış bilgiyle başlayalım. HWID'i sadece hile kullanan kişiler yemedi. Vanguard'ın (Valorant'ın anti-hack sistemi) saçmalaması ve hile olmayan uygulamaları bile hile olarak algılayıp HWID atmasından yiyenler var.

Bug kullanmadan yiyenler var. Ve bu çok saçmaydı nedenini dediğim gibi başka konumda anlattım. Ve hile kullanıp HWID yiyenler. Bunlara diyecek bir şeyim yok. HWID yemeleri gayet normal. Ama dediğim gibi hile kullananlar HWID yiyenlerin çok çok az bir kısmını oluşturuyor. Çünkü sizin de bildiğiniz gibi Valorant'ta pek hile yok. Ve bir diğer yanlış bilgi de HWID banın HDD değişimiyle veya anakart veyahut da IP değiştirmekle çözüleceğini söyleyen kişiler. Evet tabii ki çok çok az bir kısım anakart değiştirmeyle sonuç alsa da ilerleyen sürelerde tekrar banlandı.

Adamların hile korumaları milyon dolarlık bu kadar basit bir şeyi bulamasalar da ileride tekrar buldular. Yani parça değiştirmekle kurtulamazsınız. Formatta bu noktada hiçbir işe yaramayacak. Yani çözüm yeni PC. Ama yeni PC'de kesinlikle eski PC'deki kasa hariç hiçbir parçayı kullanmayın. Benim arkadaşım yeni PC dizdi 10K'ya sadece eski PC'deki fanı kullandı diye fanın seri numarasından tekrar ban yedi. İnterneti bile değiştirmişti. Yani o yüzden yepyeni bir PC dizmeden kurtulmak pek mümkün değil.

Ve şunu değiştir kalkar diyen kişilere itibar etmeyin arkadaşlar. Vanguard'ın hala hangi donanıma veya hangi donanımlara veya donanıma mı attığı bile bilinmemekte. Yani boşu boşuna yeni HDD alarak kaldırma planları yapmayın. Sonuç ilkte olmasa bile 20 gün sonra hüsran olur. Ve sadece şunu söyleyebilirim. Ben kendi banımı 4 aylık bir uğraş ve 10 saatlik bir uygulama sonucu kaldırdım. Ve hiçbir bilgi veremesem de sadece şunu söyleyebilirim. HWID modeme veya IP'ye atılmıyor. Yani modemi değiştirmenize gerek yok. Umarım yardımcı olmuştur. Bu konu. Haksız yere HWID yiyen arkadaşlara bir rehber olsun. Ve yanlış bilgi edinen varsa bu konuyla düzeltmesi dileğiyle.

Not: Son olarak şunu da ekleyeyim bazı kişilerde işte suç hafif olursa HDD'ye atarlar diyorlar. Bu da yanlış Valorant HWID yiyenleri pek ayırmıyor. Bunu da banlı olduğum süreçte sürekli Twitter'dan Vanguard ekibinin tweetlerini sürekli takip etmemle anladım.

Ya sabah sabah sinirden güldürdün beni ya. Neyse kardeşim tatlı tatlı bitirelim mevzuyu. Benim derdim senin yöntemi paylaşman değil. Güzel bir şey yapıyorsun. Ama ben paylaşmak istemiyorum diye beni de böyle yargılaman hoş değil. Sadece bunu belirtmek istedim gereksiz büyüdü tartışma.

Allah’a emanetsin. Sadece orada Discord paylaşan insanlara yanıt verilmemiş bende onlara açıklama yaptım. Ben bana yardım et etme bunda değildim zaten. Ben ticaretle uğraştığım için de emeğine saygımdan söylediğim bir sözdü o gerekirse emeğini karşılıksız bırakmam cümlesi. Neyse konu kapansın yine kısır sohbete birbirimizi yemiş olduk.

@Nicksizfury Fan seri numarasından ban yemek mi? :D Güldürdünüz gerçekten de. Ben de size Discord'dan yazdım ve yardımcı olmadınız. Yardımcı olmamakta sıkıntı yok, bir de suçlusunuz yapacak bir şey yok dediniz. Mesaja ilk dönüş yaptığınızda yöntem fix yedi dediniz ama sonra mesajı sildiniz. HWID ban yemiş bir ekran kartını başka sisteme taktım ve oynayabiliyorum. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Madem insanlara yardımcı olmayacaksınız, ne diye açtınız ki bu konuyu?

@Nicksizfury Fan seri numarasından ban yemek mi? :D Güldürdünüz gerçekten de. Ben de size Discord'dan yazdım ve yardımcı olmadınız. Yardımcı olmamakta sıkıntı yok, bir de suçlusunuz yapacak bir şey yok dediniz. Mesaja ilk dönüş yaptığınızda yöntem fix yedi dediniz ama sonra mesajı sildiniz. HWID ban yemiş bir ekran kartını başka sisteme taktım ve oynayabiliyorum. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Madem insanlara yardımcı olmayacaksınız, ne diye açtınız ki bu konuyu?
Komiksiniz cidden. Ben size bildiklerimi söyledim bir de üstüne küfür eder gibi konuştunuz yardımcı olmaya çalışmama rağmen hala üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Evet artık kaçıncı yöntemi söyle mesajı geldiğini hatırlamadığım için kurtulmak için yöntem fix yedi yazıcaktım. Ama sonra boşver yalan söylemeyeyim şimdi diye sildim. Ayrıca ben sana bildiklerimi söyledim. Ama sen kendi hatandan ban yediğin kabullenemediğin için yardımcı olmadı diyorsun. Elo boosttan ban yemişsin. Haksız yedim diyorsun. Bence daha fazla konuşma cevapta vermiyeceğim şu saatten sonra. Boşa kendimi yormak istemiyorum. Siz kabul etmesenizde kendi hatanızdan ban yediniz. Ayrıca 1 2 hafta sonra o sistemde banlanır şimdilik keyfini sürün. Anlamadıysanız tekrar söylüyorum. Evet siz suçlusunuz. Konunun başlığına bakarsan insanlara yardımcı olmak için açılmış bir konu değil. Hwid ban hakkında bildiklerimi söyledim ayrıca. Gidip smurf bir hesap açıp plat yaptıktan sonra arkadaşınıza vermişsiniz sonra neden ban yedim.

Komiksiniz cidden. Ben size bildiklerimi söyledim bir de üstüne küfür eder gibi konuştunuz yardımcı olmaya çalışmama rağmen hala üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Evet artık kaçıncı yöntemi söyle mesajı geldiğini hatırlamadığım için kurtulmak için yöntem fix yedi yazıcaktım. Ama sonra boşver yalan söylemeyeyim şimdi diye sildim. Ayrıca ben sana bildiklerimi söyledim. Ama sen kendi hatandan ban yediğin kabullenemediğin için yardımcı olmadı diyorsun. Elo boosttan ban yemişsin. Haksız yedim diyorsun. Bence daha fazla konuşma cevapta vermiyeceğim şu saatten sonra. Boşa kendimi yormak istemiyorum. Siz kabul etmesenizde kendi hatanızdan ban yediniz. Ayrıca 1 2 hafta sonra o sistemde banlanır şimdilik keyfini sürün. Anlamadıysanız tekrar söylüyorum. Evet siz suçlusunuz. Konunun başlığına bakarsan insanlara yardımcı olmak için açılmış bir konu değil. Hwid ban hakkında bildiklerimi söyledim ayrıca. Gidip smurf bir hesap açıp plat yaptıktan sonra arkadaşınıza vermişsiniz sonra neden ban yedim.
Kardeşim sen dediklerimi anlayamıyorsun galiba? Sen hangi şirketin 1 günde elo boosttan bir hesabı banladığını gördün? HİÇ BİR ŞİRKET BUNU YAPAMAZ. BEN BAŞKA EVE TAŞINMIŞ OLABİLİRİM, ARKADAŞIMIN EVİNDEN GİRMİŞ OLABİLİRİM, İNTERNET KAFEDEN GİRMİŞ OLABİLİRİM. Bunun neyini anlayamıyorsun okuma yazması olan herkes anlayabilir bence bunu. Böyle bir risk alınamaz. O anda yapabileceği tek şey hesabı takibe almak. Yani düzenli olarak başka yerlerden giriliyor mu diye bakmak. 1 günde bunu yapamazsın. Üstelik orada hile yazıyor. Sen kaç tane oyunun elo boosttan ban attıktan sonra hile yazdığını gördün? Asıl komik olan sensin. Çok kişi yazdı diyorsun o anda sana yazan 3. kişi falandım büyük ihtimal. Bildiklerini söylemen bunların doğru olduğunu göstermiyor. Gidip smurf açmışsınız plat yapıp arkadaşınıza vermişsiniz diyorsunuz ama ben smurfü plat tokatlamak için açmadım diyorum zaten kendi eloma getirecektim ve ödünç verdim diyorum. Plat elodan geçmedikten sonra nasıl radyant eloya getirebilirim uçurayım mı hesabı? Ama umurunuzda bile değil robot gibi otomatik cevaplar oluşturmuşsunuz sürekli aynısını diyorsunuz. Eminim bana dediklerinizin tıpa tıp aynısını yazan herkese söylemişsinizdir.

Kardeşim sen dediklerimi anlayamıyorsun galiba? Sen hangi şirketin 1 günde elo boosttan bir hesabı banladığını gördün? HİÇ BİR ŞİRKET BUNU YAPAMAZ. BEN BAŞKA EVE TAŞINMIŞ OLABİLİRİM, ARKADAŞIMIN EVİNDEN GİRMİŞ OLABİLİRİM, İNTERNET KAFEDEN GİRMİŞ OLABİLİRİM. Bunun neyini anlayamıyorsun okuma yazması olan herkes anlayabilir bence bunu. Böyle bir risk alınamaz. O anda yapabileceği tek şey hesabı takibe almak. Yani düzenli olarak başka yerlerden giriliyor mu diye bakmak. 1 günde bunu yapamazsın. Üstelik orada hile yazıyor. Sen kaç tane oyunun elo boosttan ban attıktan sonra hile yazdığını gördün? Asıl komik olan sensin. Çok kişi yazdı diyorsun o anda sana yazan 3. kişi falandım büyük ihtimal. Bildiklerini söylemen bunların doğru olduğunu göstermiyor. Gidip smurf açmışsınız plat yapıp arkadaşınıza vermişsiniz diyorsunuz ama ben smurfü plat tokatlamak için açmadım diyorum zaten kendi eloma getirecektim ve ödünç verdim diyorum. Plat elodan geçmedikten sonra nasıl radyant eloya getirebilirim uçurayım mı hesabı? Ama umurunuzda bile değil robot gibi otomatik cevaplar oluşturmuşsunuz sürekli aynısını diyorsunuz. Eminim bana dediklerinizin tıpa tıp aynısını yazan herkese söylemişsinizdir.
Asıl senin dediğin mantıksız. Aynı gün banladıklarını nereden biliyorsun? Ayrıca gayette tespit ediyorlar. O zaman elo boosttan kimse banlanmazdı bu oyunda. Öyle bi mantık yok yani. Nasıl tespit ettiklerini bilmiyorum ama ediyorlar. Ve edilmesi gayet normal. Ödünç verme gibi bir olay olabilir mi sence? Şirket aaa bu ödünç vermiş bunu elo boosttan banlamayalım mı demesini bekliyordun? Sen o hesabı elo boost olarak açmamış olabilirsin. Ama sen bi hesap açıp rankını yükseltip başkasına veriyorsan oyun bunu elo boost olarak algılar. Artı olarakta başka biri senin açtığın hesaba girdiği için çoklu giriş suçu da üstüne eklenmiş. Ben sana bunu defalarca söyledim. Ama kabullenemiyorsun. O zaman benim yapabileceğim bir şey yok daha. Ne yapıyorsan yap. Beni ilgilendirmez. Ama hatanı kabul etmeyip gelip buraya yardımcı olmuyor deme. Ben bildiğim herşeyi söyledim sana. Daha fazlasını bekliyordun yapmadığım için ne bu kuyruk acısı? Yardımcı oluyorum. Sen kabullenmiyorsun. O zaman daha ne yapmamı bekliyorsun?

Asıl senin dediğin mantıksız. Aynı gün banladıklarını nereden biliyorsun? Ayrıca gayette tespit ediyorlar. O zaman elo boosttan kimse banlanmazdı bu oyunda. Öyle bi mantık yok yani. Nasıl tespit ettiklerini bilmiyorum ama ediyorlar. Ve edilmesi gayet normal. Ödünç verme gibi bir olay olabilir mi sence? Şirket aaa bu ödünç vermiş bunu elo boosttan banlamayalım mı demesini bekliyordun? Sen o hesabı elo boost olarak açmamış olabilirsin. Ama sen bi hesap açıp rankını yükseltip başkasına veriyorsan oyun bunu elo boost olarak algılar. Artı olarakta başka biri senin açtığın hesaba girdiği için çoklu giriş suçu da üstüne eklenmiş. Ben sana bunu defalarca söyledim. Ama kabullenemiyorsun. O zaman benim yapabileceğim bir şey yok daha. Ne yapıyorsan yap. Beni ilgilendirmez. Ama hatanı kabul etmeyip gelip buraya yardımcı olmuyor deme. Ben bildiğim herşeyi söyledim sana. Daha fazlasını bekliyordun yapmadığım için ne bu kuyruk acısı? Yardımcı oluyorum. Sen kabullenmiyorsun. O zaman daha ne yapmamı bekliyorsun?
Benim sana daha diyecek sözüm yok. 1 günde elo boostu tespit edebileceklerini düşünen birisin. Açıklama bile yapıyorum bu yüzden tespit edemezler diye. Ama anlayan yok. Çok şey bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bildiğin yok. Ne demek aynı gün banladıklarını nerden biliyosun. Hesap benim kardeşim şaka falan mısın?

Benim sana daha diyecek sözüm yok. 1 günde elo boostu tespit edebileceklerini düşünen birisin. Açıklama bile yapıyorum bu yüzden tespit edemezler diye. Ama anlayan yok. Çok şey bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bildiğin yok. Ne demek aynı gün banladıklarını nerden biliyosun. Hesap benim kardeşim şaka falan mısın?
Ya 1 günde de tespit ederler yarım saatte tespit ederler. Bu senin kafanda kurduğun kadar zor bir şey değil. Hem elo boost yapıyorsun hem çoklu hesap suçu işliyorsun hala daha konuşuyorsun. Sen şaka yapıyorsun galiba. Neyse ya neden uğraşıyorum ki senle. Benim diyeceğim bir şey yok başka. Ne yapıyorsan yap.

Ya 1 günde de tespit ederler yarım saatte tespit ederler. Bu senin kafanda kurduğun kadar zor bir şey değil. Hem elo boost yapıyorsun hem çoklu hesap suçu işliyorsun hala daha konuşuyorsun. Sen şaka yapıyorsun galiba. Neyse ya neden uğraşıyorum ki senle. Benim diyeceğim bir şey yok başka. Ne yapıyorsan yap.
Öyle mi :D nasıl tespit ediyorlarmış söyle bakalım. Sırf bir kere farklı yerden giriş yaptığın için mi? Neyse insanların zamanını çalıp bilmeden konuşmakta üstüne yok. Ben sana neden tespit edemediklerini anlattım. Ayrıca orada koskoca hile yazıyor dedim. Sen açıklama bile yapamadan ve bilip bilmeden sırf bir bahanen olsun diye ''yapıyorlar işte bir şekilde ya tespit ediyorlar ama bilmiyorum'' diyorsun. 4 ay sonra kendim açmayı başarabildim diyorsun hwid ban 3 ay sonra kalkıyor ve yöntemini paylaşmıyorsun. Sana hangi keriz inanır? Neyse bu konuşmaları sonradan görecek arkadaşlara sesleniyorum boşa zaman kaybı hiç uğraşmayın.

Nicksizfury merhaba, bende cihaz banı alan oyunculardan biriyim cihaz banı açılma tarihim 29 Ocak 2021 fakat gel bir de bana sor.
25. yaşımı bitireceğim ben ilk defa bu kadar çaresiz bırakılmış hissettim hile açmadıgım halde hileci uzaklaştırıldı deyip banlandım sen gibi kac kez bilet attım olmadı.
Senden ricam şudur ben pilot öğrenci idim bu eylül'de okulumu bıraktım psikolojik olarak çöktüm PC aldım krediyle (kasa monitör klavye kulaklık 14k) oyuna sarıldım sadece oyun oynayarak rahatlayabiliyordum ve keza devam etmekte. Lütfen bana yardımcı olur musun? Dilersen kasayı sana göndereyim sen hallet ya da bulusalım neredeysen gelirim problem değil yeter ki su oyuna erişebileyim yaşam tarzım olmustu resmen lütfen yap bana bu iyiliği...

Banın bitmiş dsdsadsa 1 hafta kaldı sık dişini.

Öyle mi :D nasıl tespit ediyorlarmış söyle bakalım. Sırf bir kere farklı yerden giriş yaptığın için mi? Neyse insanların zamanını çalıp bilmeden konuşmakta üstüne yok. Ben sana neden tespit edemediklerini anlattım. Ayrıca orada koskoca hile yazıyor dedim. Sen açıklama bile yapamadan ve bilip bilmeden sırf bir bahanen olsun diye "yapıyorlar işte bir şekilde ya tespit ediyorlar ama bilmiyorum" diyorsun. 4 ay sonra kendim açmayı başarabildim diyorsun HWID ban 3 ay sonra kalkıyor ve yöntemini paylaşmıyorsun. Sana hangi keriz inanır? Neyse bu konuşmaları sonradan görecek arkadaşlara sesleniyorum boşa zaman kaybı hiç uğraşmayın.

Ya cidden bunu söyleyebiliyorsun. Bilmiyorum nasıl anladıklarını. İnternete yazıp senin gibi elo Boost'tan veya çoklu girişi veya hesap satışından ban yiyen kurbanları görebilirsin. Onlara sor. Ayrıca sana Riot'un ban açıklamasını ayırmadığınıda söylemedim. Hile dışında ban yiyen birine de hile açıklamasını yazarlar. Bir tane farklı uyarı alan bul getir görsel at haklısın diyeceğim. Gelip burada sen bilip bilmeden konuşuyorsun. Madem o kadar biliyorsun neden benden yardım istedin? Kendi cümlelerinle çelişiyorsun. Yapıyorlar işte bir şekilde demedim. Elo Boost'u anlamak o kadar zor değil dedim. Bende elo Boost'tan ban yedim de o yüzden söylüyorum. Elo Boost'u anlayıp banlamak senin kafanda kurduğun kadar zor bir şey değil. Ayrıca bence boş yapma her türlü kanıtım var banımı kendim kaldırdığıma dair. Riot destek ekibiyle konuşmalarım hala duruyor. Oyun çıktıktan 4 ay sonra bile banlı olduğumun kanıtı orada. Son gün attım tickettan sonra kaldırdım. 14 yaşında olduğunu söylemiştim yaşının küçüklüğünü veriyorum bu saçmalamanı. Bana senin gibi kerizler inanır yazıp yardım istediğine göre inananmışsın. Ama doğruyu söyleyip yardım etmeye çalıştığımda kabullenemediğin için böyle delirdin. Terbiyemi bozmadım sınırlarımı zorladığın halde daha da yazıp kendini küçük düşürme. Ayrıca tekrar tekrar söylüyorum ben arkadaşlara yöntemi söyleyeceğim demedim. Gayet güzel bir biçimde söylemeyeceğim banınız hakkında sorunuz varsa yardımcı olacağım dedim. Yöntemi isteyenler dışındakilere de istedikleri bilgiyi verdim. İlk defa senin gibi yaptığı hatayı kabullenmeyip çıldıranları gördüm. Yöntemi söylemeyip banını kaldırmak zorunda değilim. Buna rağmen bunu anlamayıp sadece yaptığını söyledim diye saldırıyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı