Valorant i5-7600K %100 oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

theouzy

Femtopat
Valorant'ta %100 işlemci kullanıyor drop yememe sebep bazen oluyor. Her şeyi denedim.
  • İşlemci i5 7600K %21OC
  • Ekran kartı MSI RTX 2060.
  • 2400MHz RAM.
Ekran kartı güçlüdür dedim ondan dolayı yapıyordur falan PC işiyle uğraştığım için elimdeki kartları denedim; 1650 Super, 1050, 1050 Ti hepsini denedim fakat gene CPU %100. FPS'i 100'e falan kısıtlamam gerek biraz rahatlaması için.
60Hz monitör donusturucu ile kullanıyorum.
Bir çözümü olan yardım edebilir mi lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ta %100 işlemci kullanıyor drop yememe sebep bazen oluyor. Her şeyi denedim.
  • İşlemci i5 7600K %21OC
  • Ekran kartı MSI RTX 2060.
  • 2400MHz RAM.
Ekran kartı güçlüdür dedim ondan dolayı yapıyordur falan PC işiyle uğraştığım için elimdeki kartları denedim; 1650 Super, 1050, 1050 Ti hepsini denedim fakat gene CPU %100. FPS'i 100'e falan kısıtlamam gerek biraz rahatlaması için.
60Hz monitör donusturucu ile kullanıyorum.
Bir çözümü olan yardım edebilir mi lütfen?

RTX 2060 ile darboğaz yapıyor o yzden drop yiyor. Zaten 60Hz 60 FPS sabitleyin gitsin.

Virüs taraması yapmayı denediniz mi ? Kaspersky ile bir tam tarama yapın.
her ay formatlıyom pc yi bu hafta yeni format attım
Sabitlemenizi önermem onun yerine OC yapın ya da en yükseğe çekin her şeyi.
daha yükselmiyor en azından ben %21 gecemedim asus z270 rog strix anakart
RTX 2060 ile darboğaz yapıyor o yzden drop yiyor. Zaten 60Hz 60 FPS sabitleyin gitsin.
öylede değişik monitörden kaynaklı galiba bi takılma oluyo ama bu pazarteşi 75hz 1ms hdmi li monitör gelcek belki öyle düzelir

Normal.

2400 MHz bellek kullanıyorsun, işlemcin sadece 4 izlekli. Doğal yani kısacası.

Yapabileceklerin:

İşlemciye OC yapmak.
Daha hızlı RAM kullanmak.
Çift kanal bellek kullanmak.
Daha bol izlekli bir işlemciye geçmek.

Alternatif olarak FPS limitleyebilirsin. Ekran kartı değiştirmen ise anlamsız. FPS değeri ile alakalı bir durum darboğaz.

Normal.

2400 MHz bellek kullanıyorsun, işlemcin sadece 4 izlekli. Doğal yani kısacası.

Yapabileceklerin:

İşlemciye OC yapmak.
Daha hızlı RAM kullanmak.
Çift kanal bellek kullanmak.
Daha bol izlekli bir işlemciye geçmek.

Alternatif olarak FPS limitleyebilirsin. Ekran kartı değiştirmen ise anlamsız. FPS değeri ile alakalı bir durum darboğaz.
zaten değişicem ankart işlemci ram fakat geçici olarak çözüm aradım
anakarttan çok memnunum fakat 7.nesil olması kötü 10.nesil i5 e geçmeyi düşünüyorum anakart değişip

zaten değişicem ankart işlemci ram fakat geçici olarak çözüm aradım
anakarttan çok memnunum fakat 7.nesil olması kötü 10.nesil i5 e geçmeyi düşünüyorum anakart değişip

Bende Z170 ve 6600K sahibiyim bu sebepten AMD'ye geçtim geçen yıl. Bütçenize göre 10-11. nesil Intel'e geçebilirsiniz. Alt bütçede 10100F-10400F, daha yüksek bütçede 11400F düşünebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı