Valorant için 4 GB RAM yeter mi?

• Konuyu başlatan Ufeke
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B
Hocam bende onu dedim zaten ekran kartı iyi olsa sıkıntı olmaz dedim. Arkadaşın ekran kartı ve RAM bir araya gelip FPS'yi düşürüyor sadece ekran kartı daha iyi olsa bile RAM ekran kartı kadar fark yaratmaz.
Eski bir Laptop'um vardı HD4000'li 4 GB RAM vardı sistemde 30 FPS anca alıyordum. Ahh Allah o günleri yaşatmasın bir daha.

Hayır yeterli değil üstelik tek kanal zaten Valorant'ta sıkıntı çıkarıyor.
O yüzden bir 4 daha alırsan 4+4 çift kanal olmuş olur hem de 8 GB olmuş olur dropları en aza indi
Ekran kartı iyi.
Hocam bende onu dedim zaten ekran kartı iyi olsa sıkıntı olmaz dedim. Arkadaşın ekran kartı ve RAM bir araya gelip FPS'yi düşürüyor sadece ekran kartı daha iyi olsa bile RAM ekran kartı kadar fark yaratmaz.

Sistem özellikleri: i5 6200u 2.7hız
Ekran kartı: AMD Radeon R5 M330 ve Intel HD 520.
İşletim sistemi: Windows 10 Home
RAM: 4 GB1600MGhz.
Valorant oynarken FPS düşmesi yiyorum bence sistemim Valorant oynamak için yeterli 4 GB Valorant oynarken bazen RAM kulanımı %100 oluyor droplar bu yüzden mi oluyor?
Sizce 4 GB1600MGhz RAM takviyesi yapsam drop sıkıntısı düzelir mi?
fps değeri 120 ve 60 arası oynuyor sizce dropları azaltmak için 4gb ram takviyesi yapmaya değermi?
bu da son sorum bendeki ram 4gb 1600mghz diğer ram 1333mghz olursa sıkıntı çıkarır mı?

fps değeri 120 ve 60 arası oynuyor sizce dropları azaltmak için 4gb ram takviyesi yapmaya değermi?
bu da son sorum bendeki ram 4gb 1600mghz diğer ram 1333mghz olursa sıkıntı çıkarır mı?
Fps değerin öyleyse 4 GB daha RAM al mümkünse 1600 MHZ al ama 1333 alsan da açılır sadece ikisi de 1333 olarak çalışır.

Sana bağlı çok Valorant oynuyorsan ve bu durumdan rahatsızsan değiştir.

Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim pazartesi günü 4gb 1600mghz ram alıcam test edicem sonucu yazarım buraya iyi geceler
8gb ram aldım kulandım 2 haftadır felan sonuç bana göre mükemmel alt tab çok hızlı atıyor oyun içi donmalar yok oyundayken eskiden alt tab yapamıyordum şimdi ise çok hızlı şekilde alt tab atıp chrome açıp gezebiliyorum oyunun açılma süresi hızlandı 4gb ram varken valorant da ajan seçim ekranı çok geç alıyordu artık böyle bir skıntım yok oyun yükleme ekranıda etki etti kesinlikle öneririm 8gb ram kullanmanızı 4gb çok zor oluyor 8 e yükseltikden sonra çok rahatladım tavsiye ederim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı