Valorant için 75Hz mi 60Hz mi?

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Monitörüm 60Hz 1ms fakat oyun içerisinde ki çözünürlük 1280X1024'te 75Hz oynuyorum. Kalite iyice düşüyor çözünürlüğü 1920X1080P'ye yükseltip 60Hz mi oynamalıyım yoksa diğer türlü mü?

75hz ile 60hz arasında gerçekten fark var. Gözleriniz hassas ise aradaki farkı çok fazla hissedersiniz. Bana göre aralarında çok fark var.
Gözlerim hassas detayları falan çok ince görebiliyorum.
OC ile 60 Hz monitörünü 75 Hz yapabilirsin. Sadece bir öneri.
1080p 75Hz yapabilir miyim? monitörün ömründe veya her hangi başka bir şeyde sorun olur mu?
75 Hz ile 60 Hz'in gözle görünür bir farkı yok. Kaliteden feda etmenize hiç gerek yok. 1080p kalsın.
Bazı arkadaşlar 75Hz gözleriniz hassas ise farkı anlayabilirsiniz diyor. Kararsız kaldım gerçekten.
Aralarında tabii ki fark var ama çok ciddi etki yaratır mı emin değilim. Ama 4:3 oynamaya alışkın bir oyuncuysanız bence geçin 75Hz'ye.
1280x1024'te 5:3'e geçiyor. 4:3'e geçince kalite pixelleşiyor. Acayip kötü oluyor.

Son düzenleme:
Kafanızın karışacağı bir şey yok eğer adamları daha erken görmek istiyorum kalite kötü olsun derseniz 75Hz'yi seçiniz ama ben kalite istiyorum derseniz seçmeyin. Üstteki mesajımı okuyun lütfen.
Teşekkürler monitörü OC yapabiliyorsam OC yapıp. 1080p de oynamayı düşünüyorum. zararı yoksa yapacağım.

Custom Resolution Utility ya da ekran kartınızın denetim masasından monitörün Hertz ayarını değiştirebilirsiniz. Fazla yükseğe çıkamıyorsunuz ama yine de işe yarıyor.

Custom resolution Utility ya da ekran kartınızın denetim masasından monitörün Hertz ayarını değiştirebilirsiniz. Fazla yükseğe çıkamıyorsunuz ama yine de işe yarıyor.

AMD Radeon'da yeni özel çözünürlük sekmesinden bahsediyorsunuz sanırım. Evet gördüm.

Geri
Yukarı