Valorant için 8 vs 16 GB RAM

ismailo123

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Acer Nitro laptop kullanıyorum. Intel i5 10300H işlemci, 1650 Ti 4 GB ekran kartı, 8 GB RAM kullanıyorum. 8 GB RAM eklemeyi düşünüyorum, faydası olur mu? 300 TL benim için az para değil, Valorant'ta 100-120 FPS civarında alıyorum. Ne gibi faydası olur? Teşekkür ederim herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop falan yemiyorsanız gerek yok. 4 GB RAM ile drop yemiyorum ben. Gerek yok gibi fazladan RAM'e.

Valorant için 8 GB RAM yeterli ama yine de bir 8 daha eklerseniz gözle ufak derecede görülür FPS artışı olabilir.
RAM'iniz tek kanal ise drop falan en aza düşer ikinciyi takınca.

@turkish kowboy kanka çok sağ ol. Ama sana saçma gelir belki de, hangisi oyun içindeki fps'i gösteriyor?
Valorant için 8 GB RAM yeterli ama yine de bir 8 daha eklerseniz gözle ufak derecede görülür FPS artışı olabilir.
RAM'iniz tek kanal ise drop falan en aza düşer ikinciyi takınca.
Ekran kartım ve işlemcim güçlü olduğu için RAM'in az kaldığını düşünüyorum. Bu FPS düşüşüne sebep olmaz mı?

@turkish kowboy kanka çok sağ ol. Ama sana saçma gelir belki de, hangisi oyun içindeki FPS'i gösteriyor?

En alttaki D3D11 yazan yer.
AVG yazan ise ortalama FPS.
Sadece Valorant için gerçekten 16 GB RAM'e gerek yok BF5 CoD Warzone PUBG gibi oyunlar oynamıyorsanız yeterli.

En alttaki D3D11 yazan yer.
AVG yazan ise ortalama FPS.
Sadece Valorant için gerçekten 16 GB RAM'e gerek yok BF5 CoD Warzone PUBG gibi oyunlar oynamıyorsanız yeterli.
Anlatmak istediğim şu. Duel Channel olarak devam etsem fps daha fazla artmaz mı?
Arkadaşlar 8 GB ram yeterliyse neden ortalama 110 fps alıyorum bu sistemle valorantta?

Anlatmak istediğim şu. Duel Channel olarak devam etsem FPS daha fazla artmaz mı?

Ya artar artmasınada Valorant'ta artmaz demek istediğimi anlamadınız sanırım.
Valorant için çift kanal tek kanal farkı sadece drop.
Tek kanalda drop yiyebilirsiniz mesela arada ama çift kanal olursa yediğiniz drop azalır FPS'ye Max 3-5FPS fark ettirir.

Geri
Yukarı