Valorant kitlesinden gına geldi

Ponstaneforte

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Valorant'ta eline PC alıp gelen her seviyeden insan var. Muhabbetler aşırı bayat, aşırı kötü bir ortam var. Meslek lisesindeki arka dörtlü tabirini kullanabilirim benzetme olarak. Her hatada kavga çıkaran bir güruh var oyunu tamamen strese dönüştürmeye birebirler. Siyaset konuşan, küfür eden, kavga eden, aşağılayan, hakaret eden, kutsal falan bırakmayan bir kitle var. Her el denk geliyor ama her el. Oyunun takım oyunu olduğunu bilmeyen, instalock atıp kill almakla el kazanmayı karıştıran, rekabetçi kültürünü bilmeyen bir kitle var. Aynı zamanda CS:GO'ya giriyorum, berbat oyuncular da gördüm berbat da oynadım ama hiçbir zaman şiddet içerikli bir tepki görmedim. En fazla ne yapıyorsun deyip atmaya çalışıyorlar düzgün bir şekilde. (100 oyunda 1 denk gelen ırkçılar hariç.)

Valorant'ın kitlesi iyice LoL kitlesine benzedi. Dümdüz anne, kutsal vs dinlemeyen küfürbaz kitleye dönüşüyor. Oyun fanboyu değilimdir oyun benim için bir araçtır ama Valorant'ı bu konuda gömmek zorundayım. Chat kapa diyebilirsiniz ama oyun iletişim oyunu maalesef.

Sırf bu yüzden oyunu bıraktım şu an kafam rahat.

Valorantı bu yüzden bıraktım hiçte pişman değilim. Rocket League başlayın hocam hem maçlar hızlı hem konuşan eden yok, mis gibi kafa dinliyorsun birde eğleniyorsun.

Oyun beni de çok sarmaz sadece arkadaşla gireriz. Ve sohbet sesli iletişim kapalı oynuyorum. İlla iletişim olmasını istiyorsanız serveri değiştirin İstanbul serverinde çoluk çocukla uğraşmayın. Şahsen ben TR serverine elimi bile sürmem. Bu tür oyunların kitlelerinin kötü olmasının sebebi de oyunun yüksek donanım istememesi. Her yaştan çocuk girebiliyor oyuna. Örneğin Call Of Duty Warzone da göremezsiniz böyle şeyler. Çünkü oyun kalitesi yüksek ve yaş kalitesi de yüksek oluyor herkes oynayamıyor. Sadece oynamaya girin sohbet etmeyin.

Eğer varsa 5 kişilik bir ekibin oynanır ama öbür türlü mümkün değil. Kitlenin büyük çoğunluğu 15 yaş altı çocuk olduğu için iletişim kuramazsın e iletişim olmadığında da win almak da keyif almak da zor.

Valorant'ta eline PC alıp gelen her seviyeden insan var. Muhabbetler aşırı bayat, aşırı kötü bir ortam var. Meslek lisesindeki arka dörtlü tabirini kullanabilirim benzetme olarak. Her hatada kavga çıkaran bir güruh var oyunu tamamen strese dönüştürmeye birebirler. Siyaset konuşan, küfür eden, kavga eden, aşağılayan, hakaret eden, kutsal falan bırakmayan bir kitle var. Her el denk geliyor ama her el. Oyunun takım oyunu olduğunu bilmeyen, instalock atıp kill almakla el kazanmayı karıştıran, rekabetçi kültürünü bilmeyen bir kitle var. Aynı zamanda CS:GO'ya giriyorum, berbat oyuncular da gördüm berbat da oynadım ama hiçbir zaman şiddet içerikli bir tepki görmedim. En fazla ne yapıyorsun deyip atmaya çalışıyorlar düzgün bir şekilde. (100 oyunda 1 denk gelen ırkçılar hariç.)

Valorant'ın kitlesi iyice LoL kitlesine benzedi. Dümdüz anne, kutsal vs dinlemeyen küfürbaz kitleye dönüşüyor. Oyun fanboyu değilimdir oyun benim için bir araçtır ama Valorant'ı bu konuda gömmek zorundayım. Chat kapa diyebilirsiniz ama oyun iletişim oyunu maalesef.

TR sunucusu girmenizi tavsiye etmiyorum. Rankınız ne bilmiyorum ancak yüksek ranklarda iseniz kesinlikle TR girmenizi tavsiye etmem. Gerek maçların kolaylığı olsun gerek kitle olsun Frankfurt gayet yeterli bir sunucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı