Valorant mavi ekran hatası

direct50

Centipat
Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Bugün Valorant isimli oyunu oynarken arka arkaya 3 defa mavi ekran hatası aldım. Daha önce başıma gelen bir durum değildi biraz araştırdıktan sonra bir çözüm bulmadım. Konu birkaç kişinin daha başına gelmiş ama onlarda bir yanıt alamamışlar. DMP dosyalarını arşivleyip linkini aşağıda paylaşıyorum. Tavsiyeleriniz varsa dinlemeye hazırım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim herkese iyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u güncelleyin. Oyun içinde işlemcinin sıcaklığı nasıl? Çok ısınıyorsa macun yenilemesi yapın. Ayrıca işlemciye herhangi bir müdahelede bulundunuz mu?

Windows'u güncelleyin. Oyun içinde işlemcinin sıcaklığı nasıl? Çok ısınıyorsa macun yenilemesi yapın. Ayrıca işlemciye herhangi bir müdahelede bulundunuz mu?
Windows güncellemelerini yaptım. Isı elle kontrol ettiğimde normaldi ayrıca bakacak fırsatım hiç olmadı ama sorunun kaynağı ısı ise dediğiniz gibi macun yenilemesini yapacağım fakat ısı olduğunu sanmıyorum sadece o oyunda veriyor hatayı ısı olduğuna emin olamıyorum.

Isıyı elle kontrol etmek mantıklı değil. 50 derece bile olsa size sıcak gelecektir, ki bu sıcaklık yükteki bir sistem (özellikle laptop) için harika bir değer.

Afterburner ile sıcaklıklara bakın. Throttlestop gibi bir uygulama kullanıyor musunuz, işlemciye UV yaptınız mı? Ayrıca son zamanlarda cihazı hiç açtınız mı?

Isıyı elle kontrol etmek mantıklı değil. 50 derece bile olsa size sıcak gelecektir, ki bu sıcaklık yükteki bir sistem (özellikle laptop) için harika bir değer.

Afterburner ile sıcaklıklara bakın. Throttlestop gibi bir uygulama kullanıyor musunuz, işlemciye UV yaptınız mı? Ayrıca son zamanlarda cihazı hiç açtınız mı?
İşlemciye herhangi bir işlem gerçekleştirmedim, ve cihazın içini hiç açmadım herhangi bir uygulamada kullanmıyorum. Dediğim gibi ısıyı programla ölçmedim ama şunu eklemeyi unuttum soğutucu var laptopun altında bilmem bir şeyi değiştirir mi bilmiyorum tabi

Belki, pek mantıklı gelmiyor aslında ama sonuçta normalde olmaması gereken bir şey. Dediğim gibi sıcaklıklara bakın. Hatta işlemciye Prime 95 ile test de yapabilirsiniz. Bu ikisinden de bir şey çıkmazsa bir süre soğutucusuz kullanıp sistemi izlersiniz.

@FatihFurkan98 yeni bir konu açın. Burada sadece konu sahibinin sorununu çözebiliriz.
Anlıyorum ama konu sahibiyle aynı sorundan müzdaribiz. Yaptığım araştırma sonucu bir çok kullanıcı bu sorunla karşılaşıyor. Riotun yapmış olduğu güncellemeden kaynaklı. Riot çözüm sunana kadar beklemekten başka bir çözümümüz gözükmüyor. Donanımsal olarak bir sorununuzun olması pek mümkün değil bilginiz olsun.

@FatihFurkan98 Valorant oynamıyorum ama herhangi bir güncellemenin mavi ekrana sebep olabileceğini sanmıyorum (gerçi oyunun kendi anti hile yazılımı sebep olabiliyor ama). Yaptığım önerileri deneyin o zaman, olmazsa yeni bir konu açarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı