Çözüldü Valorant mavi ekran ve güncelleme yapılamadı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

eypaydn21

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar bu sabah Valorant'a güncelleme geldi. Yaparken mavi ekran verdi ve PC yeniden başlatıldı. Sonrasında Valorant'a tıkladım güncelleme yapılamadı yazısı çıktı. İlk olarak Vanguard'ı sildim sonra tekrar yükledim. Valorant'ı sildim tekrar yükledim hiçbir şekilde olmadı.

valorant.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
tamamdır çözümü buldum . Valorant ekibinden gelen mesaj:
Selamlar dostum,

Bize ulaştığın için teşekkürler,

Bu karantina günlerinde umarım senin sağlığın ve sevdiklerinin sağlığı yerindedir. :)

Yaşadığın bu sorununun istemciyi sıfırlayarak üstesinden geleceğimize inanıyorum. :)

Öncelikle C:\Riot Games klasörünün içerisinde bulunan Riot Client dosyasını sil lütfen. Sonrasında da aşağıdaki bağlantıdan oyunun kurulum dosyasını yeniden indir.
- https://valorant.secure.dyn.riotcdn.net/channels/public/x/installer/current/live.live.eu.exe

Ayrıca antivirüs programı varsa geçici olarak tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapat lütfen.

• Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Windows Güvenlik Duvarı yolunu izle lütfen.
  • Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
  • Oradaki seçeneklerden Güvenlik Duvarını kapatabilirsin. ^^
Sonrasında ise bu indirdiğin kurulum dosyasını oyunun kurulu olduğu yere kur. Yani oyunun üzerine oyunu tekrar kuracağız. ^^ Bu işlem tamamlanınca oyunu komple yeniden yüklemek yerine bir güncelleme tarzı bir işlem yapacaktır. Oyun dosyalarında bozuk dosya sayısı ne kadar fazla ise boyut da o kadar artacaktır tabi.

Kurulumdan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sonrasında da modemini ve router'ını 5 dakika boyunca kapat ve açtıktan sonra da bir deneme yapıp bana haber ver lütfen. ^^,

Sonuçtan beni de haberdar etmeyi unutma. ^^

Kendine çok iyi bak,

Görüşmek üzere. :)

Unutma, derinlerden gelen güç her zaman seninle!
giphy.gif

From The Deep
Riot Games Oyuncu Destek

yaptım işe yaradı .
Bu aralar genel olarak Valorant' da sıkıntı var. Çoğu oyuncu bu ve benzeri hatalardan şikayetçi. Bende de olmuştu. Fakat ben bilgisayarı yeniden başlatarak sorunu çözüyordum.

Görev yöneticisine girip üstte başlattan Riot Vanguard'ı devre dışı bırakın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Tekrar deneyin büyük ihtimal çözülecektir.

Şöyle bir şey var. Ben Vanguard'ı sildim sonra tekrar yükledim. Ve gizli sekmeler de Vanguard görünmüyor zaten. Görev yöneticisinde de yok.

tamamdır çözümü buldum . Valorant ekibinden gelen mesaj:
Selamlar dostum,

Bize ulaştığın için teşekkürler,

Bu karantina günlerinde umarım senin sağlığın ve sevdiklerinin sağlığı yerindedir. :)

Yaşadığın bu sorununun istemciyi sıfırlayarak üstesinden geleceğimize inanıyorum. :)

Öncelikle C:\Riot Games klasörünün içerisinde bulunan Riot Client dosyasını sil lütfen. Sonrasında da aşağıdaki bağlantıdan oyunun kurulum dosyasını yeniden indir.
- https://valorant.secure.dyn.riotcdn.net/channels/public/x/installer/current/live.live.eu.exe

Ayrıca antivirüs programı varsa geçici olarak tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapat lütfen.

• Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Windows Güvenlik Duvarı yolunu izle lütfen.
  • Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
  • Oradaki seçeneklerden Güvenlik Duvarını kapatabilirsin. ^^
Sonrasında ise bu indirdiğin kurulum dosyasını oyunun kurulu olduğu yere kur. Yani oyunun üzerine oyunu tekrar kuracağız. ^^ Bu işlem tamamlanınca oyunu komple yeniden yüklemek yerine bir güncelleme tarzı bir işlem yapacaktır. Oyun dosyalarında bozuk dosya sayısı ne kadar fazla ise boyut da o kadar artacaktır tabi.

Kurulumdan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sonrasında da modemini ve router'ını 5 dakika boyunca kapat ve açtıktan sonra da bir deneme yapıp bana haber ver lütfen. ^^,

Sonuçtan beni de haberdar etmeyi unutma. ^^

Kendine çok iyi bak,

Görüşmek üzere. :)

Unutma, derinlerden gelen güç her zaman seninle!
giphy.gif

From The Deep
Riot Games Oyuncu Destek

yaptım işe yaradı .

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı