Valorant neden sevilmiyor?

• Konuyu başlatan bbnoS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 7B
Valorant'ın ve CS'nin oynanışı inanılmaz yavan geliyor bana. A-D A-D sol tıktan ibaret. Karakter yetenekleri güzelleştiriyor ancak adam vurma kısmı inanılmaz. Gerçekte ağız kokusundan rahatsız olacağın kadar yakın olan adama 1 şarjör arasından sadece 1 mermi isabet ettikten sonra bir daha dönmemek koşuluyla çıktım. Zamanında CS 1.6 bile oynamadım sonrasında R6 başladığım için tuhaf geliyor olabilir.

Toxic kitle ama oynuyorum birde linux a destek gelse tadından yenmez.

Frankfurt sunucusunda oynayabilirsiniz ama orada çok iyi adamlar geliyor.

Doğruyu söylemek gerekirse kitlezi diyen arkadaş sonuna kadar haklı, çünki oyundaki Türk kitlesi oynadıkları maçların hepsini kazanmak için o kadar hırslanmışlarki takımı kaybederken takım arkadaşlarına sürekli olmayacak davranışlar sergiliyorlar. Benim bire bir karşılaştıklarım örnekle şöyle;
- Türkçeyi düzgün konuşuyorum diye "Entellektüel olmaya mı çalışıyorsun s**ak" dedi biri
- Bir maçta 20 turda 12 adam vurdum diye yeteneksiz oldum
- Birisinin istediği yere duvar atmadım diye küfür yedim
- Arka arkaya 5 tur kaybettik diye takımca (küfur eden hariç) yeteneksiz olduk
- Param olmadığından dolayı molotof alamadım diye oyunu bilmeyen oldum
- Bir tur mecburiyetten AFK kaldim diye evimi bulmak ve Hesabımı banlatmakla tehdit edildim (Kendisine tehditlerini ve küfürlerini kaydettiğimi siber suçlara vereceğimi ve onun beni bulması yerine benim onu bulup dava açacağımı söylediğimde sesini kesti ve hesabımı blokladı)
- Kendi hatasına ölüp onun ile saçma sapan açılmadım diye yine yeteneksiz oldum

Açıkçası bunlar hatırladıklarım bunların dışarısında neredeyse her maç farklı bir durumla karşılaşıyorum bitmiyor, karşı takımdan bile taciz edebilecek raddede toxiclik yapılıyor. Bunlara bakılınca bence nefret edip uzak durulması gayet normal.

Valorant'ta bulunan kadar Türk CS de yok ancak CS'de olanlarda Valorant'ta olanlar kadar toxic. Topluluk sunucularında bile kavga edecek kadar, örneğin bhop sunucusu bunda nasıl kavga edebilirsin diye düşünür insan ancak ben ciddi ciddi denk geldim herif sen strafe atmayı bilmiyorsun demiş ötekide onun annesine küfür etmiş en son adres telefon soruyorlardı.
İsterseniz 100 adam vurun valorantta sizi hedef aldılarsa oynamanıza bakmazlar.

Ben 5 yıldır Fortnite oynuyorum, yaşım 20 hala farklı farklı özellikler ve hikayesi olduğu için bıkmıyorum. Valorant'ı da betadan beridir oynuyorum hesabım 315 seviye. Fakat Valorant mı Fortnite mı derseniz Fortnite derim. Türkiye'de Fortnite'a karşı büyük ön yargı var. Yok Fortnite oynayan velettir, yok şudur yok budur. Valorant'ta immortal olan arkadaşımı Fortnite bağımlısı yaptım.
Fortniteyi oynayamadıkları için öyle diyorlar. Ben fortniteyi çok oynamasamda severim eğlenceli bir oyun.

Oyununa yetenek sistemi getireceksen bunu düzgün ayarlamalısın, kafalarına göre bir karaktere buff bir karaktere nerf atıyorlar. Jett çok oynandığı için nerf yiyor örneğin ne zamandır, böyle bir saçmalık olabilir mi? İnsanların oynamaktan zevk aldığı bir şeyi oynamasınlar diye güçsüzleştirmek kadar mantık dışı ve oyuncunun kendi iradesini hiçe sayan bir sistem var mı başka rekabetçi oyunlarda? Riot'un en kötü özelliği bu zaten. LoL'de de aynı mantık. Oyuna 3 ay girme, yeni oyun oynuyormuş gibi hissediyorsun. Hiçbir şey aynı kalmıyor. Her şey karışık ve kafa yorucu.
Hele bunu hiç sormayın yemin ediyorum bir karakteri sevmeye başlıyorum ona alışıyorum sonra hemen nerfliyorlar. Mesela jettin dashine getirilen saçma nerf. Millet zaten o karakteri o dashi var diye kullanıyor ama sen gidiyorsun onu kısıtlıyorsun. Onun yerine chamber geldi jett güçsüz kaldı. Şimdi hiç oynanmıyor bu aralar raze sardım yakında q yeteneklerini 5 saniye arayla atma getirirler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı