Çözüldü Valorant oynarken 2-3 saniyelik ses kesintileri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Machineguney

Hectopat
Merhaba,
Zotac GTX 1660 Super ekran kartına ve Ryzen 5 2600X işlemciye sahibim. Windows 10 kullanıyorum. Bütün driverler güncel. Bios güncel. Herhangi bir FPS sorunu yaşamıyorum.
Valorant oynarken anlık ses kesilmeleri oluyor ama sadece oyunun sesleri kesiliyor. Yani arkada Spotify veya Discord açıkken oradaki sesler normal şekilde gelmeye devam ediyor. Oyunda sesler 1-2 saniye gidiyor, hemen geri geliyor sonra tekrar gidiyor, bu durum böyle devam ediyor kısaca oyun zevkini mahvediyor. Bazenleri sık sık olurken bazenleri 1-2 saat hiç olmuyor.
Diğer oyunlarda hiç böyle bir sorun olmuyor. Mesela bugün yaklaşık 6 saat Minecraft oynadım 1 kez bile olmadı.

Merhaba,
Zotac GTX 1660 Super ekran kartına ve Ryzen 5 2600X işlemciye sahibim. Windows 10 kullanıyorum. Bütün driverler güncel. BIOS güncel. herhangi bir FPS sorunu yaşamıyorum.
Valorant oynarken anlık ses kesilmeleri oluyor ama sadece oyunun sesleri kesiliyor. Yani arkada Spotify veya Discord açıkken oradaki sesler normal şekilde gelmeye devam ediyor. Oyunda sesler 1-2 saniye gidiyor, hemen geri geliyor sonra tekrar gidiyor, bu durum böyle devam ediyor kısaca oyun zevkini mahvediyor. Bazen sık sık olurken bazen 1-2 saat hiç olmuyor.
Diğer oyunlarda hiç böyle bir sorun olmuyor. Mesela bugün yaklaşık 6 saat Minecraft oynadım 1 kez bile olmadı.

Sorun büyük bir ihtimalle Valorant'tadır patch yaparak düzeltirler Riot'a bilet atabilirsiniz bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka çözdüm. NVIDIA Denetim Masası'ndan G-Sync ayarını sadece Full ekran için işaretle ya da kapatmayı dene.
Benim MSİ 1660 SUPER ekran kartım var ama öyle bir seçenek yok ve bıktım artık

AMD 5500XT 4 GB kullanıyorum. Çözemedim iki monitörüm var biri 144 biri 60 Hz onla alakalımı acaba diye düşündüm. Tek monitörle böyle bir sorun yaşamamıştım. Tek monitör test ettim gene olmadı. Durduk yere ses kesiliyor. FreeSync'i bile kapattım düzelmedi yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
kanka bişey söyleyeceğim ya bende amd var nerden yapabilirim
freesync i mi kapatmam lazım
rx 580 ekran kartım var inşallah çözebiliriz ya
Benim MSİ 1660 SUPER ekran kartım var ama öyle bir seçenek yok ve bıktım artık
Ben sorunu çözdüm sizde işe yarar mı bilmem. Aygıt yöneticisinden ses ve oyun aygıtı kısmına girip kullanmış olduğum ses kartının sürücüsünü sildim bilgisayarı yeniden başlattım , sonra sistemin ses yazılımı olarak windows un kendi sürücüsünü kullanmasına izin verdim ve sorun çözüldü baya rahatladım.

Son düzenleme:
AMD 5500XT 4 GB kullanıyorum. Çözemedim iki monitörüm var biri 144 biri 60 Hz onla alakalımı acaba diye düşündüm. Tek monitörle böyle bir sorun yaşamamıştım. Tek monitör test ettim gene olmadı. Durduk yere ses kesiliyor. FreeSync'i bile kapattım düzelmedi yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Ben sorunu çözdüm sizde işe yarar mı bilmem. Aygıt yöneticisinden ses ve oyun aygıtı kısmına girip kullanmış olduğum ses kartının sürücüsünü sildim bilgisayarı yeniden başlattım , sonra sistemin ses yazılımı olarak windows un kendi sürücüsünü kullanmasına izin verdim ve sorun çözüldü baya rahatladım.
senin dediğini yapıcam da korkuyorum temelli gidicek ses diye gönül rahatlığı ile yapabilirmiyim
senin dediğini yapıcam da korkuyorum temelli gidicek ses diye gönül rahatlığı ile yapabilirmiyim

discort adın varsa atabilirmisin

Yeni konular

Geri
Yukarı