Valorant oynarken 5500 XT PC kapanıyor

• Konuyu başlatan fiqt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 503

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Uzun süre Valorant oynayınca PC kapanıyor. Sorun ne olabilir? PC'den hiç anlamam, geçen sene şubata aldım PC'yi hiç temizlemedim bile.
Sorun ne olabilir?
1.PC'yi temizlemek.
2. Priz
3.PC ile alakalı bir sorun.
3. Oyun ile alakalı bir sorun. (Valorant dışında baska hiçbir oyun da yaşamadım).

1643109642229.png

1643109673056.png

1643109734310.png

PC boştayken, eğer isterseniz oyunu 1saat oynadıktan sonra, falan da bu değerleri atayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki psu ile alakalı olabilir oyuna girince cpu gpu ramler fazla elektrik çekiyor ve psu karşılamıyor olabilir sadece valoranttamı oluyor

RAM'lerinde bir sıkıntı olabilir, Valorant RAM konusunda hassastır bu testi yapabilirsin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Belki PSU ile alakalı olabilir oyuna girince CPU GPU RAM'ler fazla elektrik çekiyor ve PSU karşılamıyor olabilir sadece valoranttamı oluyor

Evet sadece Valorant'a başka hiçbir oyun da yaşamadım.
RAM'lerinde bir sıkıntı olabilir, Valorant RAM konusunda hassastır bu testi yapabilirsin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim deneyeceğim.

Başka oyunlar dediğin Valorant kadar zorlayacak oyunlar mı?
başka oyunlar dediğim gow rdr 2 gta v de falan böyle sorunlar yaşamıyorum
İşlemci ısısından dolayı olabilir. Sıcaklık değerleriniz nedir? Stok fan ile kullanıyorsanız CPB de açıksa çok ısınıyor o işlemci.

İşlemci ısısından dolayı olabilir. Sıcaklık değerleriniz nedir? Stok fan ile kullanıyorsanız CPB de açıksa çok ısınıyor o işlemci
İşlemci ısısından dolayı olabilir. Sıcaklık değerleriniz nedir? Stok fan ile kullanıyorsanız CPB de açıksa çok ısınıyor o işlemci.
cbp nedir hocam kapanması gerek mi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı