Valorant oynarken sistemin donması

Arkadaşlar, Valorant oynuyordum sistem birden dondu, RAM 8 GB anakart sistemin yani oyunun komple donmasına sebebiyet verir mi? Mavi ekran vermedi oyun dondu bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım. Var mı bu durumu yaşayan ya da RAM'den dolayı mı dondu ki?

@Bilgisayarsorun926 Valorant'ı tamamen silip yeniden kurmayı deneyin. Tamamen silmek için şu adımları izleyin:
-Denetim masası içerisinden ilk Vanguard ondan sonra da Valorant'ı kaldır.
-Windows tuşuna basılı tutarak R tuşuna bas.
-Karşına çalıştır penceresi gelecek. Oraya %localappdata% yaz ve enter tuşuna bas.
-Karşına bir pencere çıkacak ve orada Riot Games içerisinde VALORANT ve eğer varsa ShooterGame adında iki adet klasör olduğunu göreceksin.
-O klasörleri direkt olarak sil. Sonra buradan Valorant'ı tekrar indir.
Şimdi 2. seçeneğime geliyorum:
-Arama kısmına Komut İstemi yazın ve yönetici olarak çalıştırın.
-Komut istemi içerisine "sfc /scannow" komutunu girin. Bozuk sistem dosyası varsa onu onaracak.

Hepsini yaptıktan sonra sorun çıkarsa beni etiketleyerek yaz.

@BalikŞuşişi donanımlarımla alakalı bir şey yok değil mi bugün yeni format atmıştım flaşla bir de anakarttan flaşı seçiyorum BIOS donuyor anakartta bir şey var sanırım anlamadım en son BIOS donduğu halde format işlemi Windows kurulumu başladı oyunun donması anakartla ilgili değildir değil mi anakart her flash ile format atmak isteyince kırmızı çizgi gibi şeyler çıkıyor ve donuyor en son attım artık formatta hani şunu demek istiyorum oyunun donması BIOS'la ya da anakartla ilgisi var mı acaba diye FPS drop yiyorum bir de RAM'imin 8 GB olmasından kaynaklı olsa gerek sağ ol @BalikŞuşişi.

Geri
Yukarı