Valorant Oynarken "Whea Logger 18" Hatası

Raionxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, dün Valorant oynarken oyunum dondu ve bilgisayar yeniden başladı. Olay görüntüleyicisine baktığım da "whea logger 18" hatasını gördüm. Bugün bilgisayara stres testleri yaptım. HD Tune ile 2 tane SSD'nin testlerini yaptım. OCCT ile 20 dakika Power testi yaptım. FurMark ile 25 dakika GPU testi yaptım. Prime95 ile 40 dakika işlemciyi stres testine soktum ama hiçbirinde bilgisayar kapanmadı. Bu sorunu neden yaşamış olabilirim. Beta BIOS kullanıyorum, bu sorunu tetikler mi?

Sistem bilgisi:
----------------------
Ekran kartı: RTX 2070 Ventus gp.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Anakart: MSI B450M PRO-VDH Plus.
CPU soğtucu: MSI Core Frozr S
RAM: 2xcorsair Vengeance 8 GB 3000MHz.
PSU: Cooler Master MWE V2 650W Bronze.
Kasa: Thermaltake V200.
SSD: James Donkey 240GB.
Adata SU630 240GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinize hiç OC ya da UV işlemleri uygulamış mıydınız? Uygulamadıysanız OCCT ile işlemcinizi teste sokar mısınız? Ek olarak beta sürüm BIOS'tan normal sürüme geri dönün.
MSI anakartım da BIOS sürümünü düşürebilir miyim? İşlemciye OC veya UV yapmadım. OCCT ile işlemci testi yaptığımda %100 ile başlıyor ama sonra CPU yükü %50'ye düşüyor. Bende Prime95 ile test yaptım 40 dakika, herhangi bir sıkıntı olmadı.

Neden düşüremeyesiniz ki? Aşağıdaki linkten 7A38v99 sürümlü BIOS dosyasını indirin ve sonrasında gerekli işlemleri yapıp bu sürüme geçiş yapın.

Bazı yerlerde BIOS düşürülmüyor tarzı yazılar görmüştüm, ama emin olmadığım için BIOS sürümünü düşürmemiştim.
Neden düşüremeyesiniz ki? Aşağıdaki linkten 7A38v99 sürümlü BIOS dosyasını indirin ve sonrasında gerekli işlemleri yapıp bu sürüme geçiş yapın.

Eğer sıkıtnı olmaz diyorsanız, dediğiniz sürüme düşüreceğim BIOS'u.

Son düzenleme:
İşlemcinize hiç OC ya da UV işlemleri uygulamış mıydınız? Uygulamadıysanız OCCT ile işlemcinizi teste sokar mısınız? Ek olarak beta sürüm BIOS'tan normal sürüme geri dönün.

Merhaba aynı sorunları bende yaşıyorum ve işlemci kaynaklı olduğu gözüküyor çekirdek hatası BIOS'la ilgili bir sorum olacaktı Gigabyte B450M S2H anakart F61C beta mı değil mi pek bir bilgim yok yardımcı olabilir misiniz acaba. Bu arada diğer oyunlarda bir problem yaşamıyorum.

Son düzenleme:
Merhaba, dün Valorant oynarken oyunum dondu ve bilgisayar yeniden başladı. Olay görüntüleyicisine baktığım da "whea logger 18" hatasını gördüm. Bugün bilgisayara stres testleri yaptım. HD Tune ile 2 tane SSD'nin testlerini yaptım. OCCT ile 20 dakika Power testi yaptım. FurMark ile 25 dakika GPU testi yaptım. Prime95 ile 40 dakika işlemciyi stres testine soktum ama hiçbirinde bilgisayar kapanmadı. Bu sorunu neden yaşamış olabilirim. Beta BIOS kullanıyorum, bu sorunu tetikler mi?

Sistem bilgisi:
----------------------
Ekran kartı: RTX 2070 Ventus GP.
Anakart: MSI B450M Pro-VDH Plus.
Kasa: Thermaltake v200.
Adata SU630 240GB.

Çözdünüz mü? Çözdüyseniz nasıl?

Sistem bilgisi:
----------------------
Ekran kartı: RTX 2070 Ventus GP.
Anakart: MSI B450M Pro-VDH Plus.
Kasa: Thermaltake v200.
Adata SU630 240GB.

Sorunu çözdünüz mü?

Son düzenleme:
Çözdünüz mü? Çözdüyseniz nasıl?

Sorunu çözdünüz mü?
Hocam sorunu BIOS'u eski sürümlerden güncelleyerek kurtuldum. Şuna dikkat edi güncellediğiniz BIOS sürümü tekrar siteye girdiğiniz zaman eğer kalkmışsa bir sıkıntı vardır demektir. Ben de onu fark edip eski sürümlere geçtim ve sorunum düzeldi. Ama bu hatayı Twitter üzerinden Recep Bey'e sorduğum zaman genellikle anakart kaynaklı sıkıntı olduğunu söyledi. Yani Recep Bey haklıydı. BIOS sürümünüzü değiştirmenizi öneririm.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı