Valorant oynayınca gözüm ağrıyor

Umut198

Decapat
Merhaba, geçen Valorant oyununu indirdim ve 1 2 gün boyunca oynadım. Ama oyunda 2-3 el sonunda gözlerimin ağrıdığını, belirgin derecede kızardığını hatta bazı damarların kızarmaktan belirginleştiğini gördüm. Bugüne kadar CS:GO, GTA gibi oyunlarda bu durum neredeyse hiç yaşanmadı. Bundan dolayı oyunu sildim ama aklıma bir şey takıldı. Eski bilgisayarımda oynarken böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum yeni bilgisayarda oynayınca bu durum gerçekleşti (büyük ihtimalle ekran görüntü kalitesi ile alakalı). Bende okullar açılmadan son son biraz oyun oynamak istiyorum ve bu aralar tek eğlendiğim ve istediğim oyun Valorant. Bu oyunu birkaç ayar ile gözümü yormadan oynayabilir miyim? Önerebileceğiniz ayarlar var mı? Oyunu boşuna tekrardan yüklemek istemiyorum emin olmadan. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, geçen Valorant oyununu indirdim ve 1 2 gün boyunca oynadım. Ama oyunda 2-3 el sonunda gözlerimin ağrıdığını, belirgin derecede kızardığını hatta bazı damarların kızarmaktan belirginleştiğini gördüm. Bugüne kadar CS:GO, GTA gibi oyunlarda bu durum neredeyse hiç yaşanmadı. Bundan dolayı oyunu sildim ama aklıma bir şey takıldı. Eski bilgisayarımda oynarken böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum yeni bilgisayarda oynayınca bu durum gerçekleşti (büyük ihtimalle ekran görüntü kalitesi ile alakalı). Bende okullar açılmadan son son biraz oyun oynamak istiyorum ve bu aralar tek eğlendiğim ve istediğim oyun Valorant. Bu oyunu birkaç ayar ile gözümü yormadan oynayabilir miyim? Önerebileceğiniz ayarlar var mı? Oyunu boşuna tekrardan yüklemek istemiyorum emin olmadan. Şimdiden teşekkürler.

Hocam monitör parlaklığını kısarak grafik ayarını düşürün.

Windows bilgisayarlarda hatırlamıyorum fakat mavi göz filtresi gibi birşey olacak , monitörün ayarlarındada oluyor genelde. Çok kullanışlı birşey açmanızı öneririm ben gece geç saatlere kadar çalıştığımda açıyorum.

Renk ayarı kullanıyor musun ? Oyunun grafiklerini düşürmeni öneririm ve renk ayarı varsa kullanma, monitörün parlaklığını kıs, olmaz ise kontrası bir miktar kıs.

Renk ayarı kullanıyor musun ? Oyunun grafiklerini düşürmeni öneririm ve renk ayarı varsa kullanma, monitörün parlaklığını kıs, olmaz ise kontrası bir miktar kıs.
Oyunda grafik harici bir ayar değiştirdiğimi hatırlamıyorum deneyeceğim teşekkürler. Benim endişem epilepsi yan etkilerinden dolayı böyle olma ihtimali çünkü Csgo'da 4-5 hatta daha fazla lamba kapalı iken oynadığımı hatırlıyorum ama bu kadar olmamıştı hiç. Belki de oyunda çok renk ve ani renk değişimleri olduğu içindir.

Büyük ihtimalle göz yorgunluğu. Gözlerini bir gün dinlendir. Bilgisayar, telefon oynama veya ekranı olan ne varsa uzak dur.
Hocam oyunu sildikten sonra aynı devam ettim ama böyle bir şey olmadı şükür eski haline geri döndü.

Hocam monitör parlaklığını kısarak grafik ayarını düşürün.
Grafik ayarı en düşüktü, parlaklığı sizce ne kadar düşürmeliyim? En düşük, orta vb.

Son düzenleme:
Oyunda grafik harici bir ayar değiştirdiğimi hatırlamıyorum deneyeceğim teşekkürler. Benim endişem epilepsi yan etkilerinden dolayı böyle olma ihtimali çünkü CS:GO'da 4-5 hatta daha fazla lamba kapalı iken oynadığımı hatırlıyorum ama bu kadar olmamıştı hiç. Belki de oyunda çok renk ve ani renk değişimleri olduğu içindir.

Hocam oyunu sildikten sonra aynı devam ettim ama böyle bir şey olmadı şükür eski haline geri döndü.

Grafik ayarı en düşüktü, parlaklığı sizce ne kadar düşürmeliyim? En düşük, orta vb.

Orta iyidir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı