Valorant oyununu kapattıktan sonra mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

Erdenn

Centipat
Daha fazla  
RAM
Gskill Trident Z Neo 2.8 gb 3600 mhz cl 16
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo 250 gb
Ekran kartı
MSİ Radeon RX 5600XT Gaming X
Anakart
MSİ B450 GAMİNG PLUS MAX
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600X
Nedenini bilmediğim bir şekilde oyunu (ne kadar oynadığım fark etmeksizin) kapattıktan bir süre sonra mavi ekran alıyorum. Bu olay olay görüntüleyicisinde "Kernel Power 41" olarak gözüküyor.

Minidump dosyalarım:

Ekran kartı driverını kaldır, WHQL sürüm yükle. Rehberleri de uygularsın.
HDTune ile, "Health, Info ve Error Scan" bölümlerini paylaşır mısın? (Quick Scan kapalı olmak şartıyla.)

Ekran kartı driverını kaldır, WHQL sürüm yükle. Rehberleri de uygularsın.
HD Tune ile, "health, ınfo ve error scan" bölümlerini paylaşır mısın? (quick scan kapalı olmak şartıyla.)

HD Tune ile istediğiniz bölümler ektedir. SFC aracı bir sorun bulmadı. Şu an ki driverım optional fakat bugün güncelledim, güncellemeden önce WHQL driver kullanıyordum ve mavi ekran sorununu alıyordum. WHQL drivera tekrar geçmeli miyim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-26 022819.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-26 022819.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 31
  • Ekran görüntüsü 2022-01-26 022917.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-26 022917.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran görüntüsü 2022-01-26 023013.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-26 023013.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 31
HD Tune ile istediğiniz bölümler ektedir. SFC aracı bir sorun bulmadı. Şu an ki driverım optional fakat bugün güncelledim, güncellemeden önce WHQL driver kullanıyordum ve mavi ekran sorununu alıyordum. WHQL drivera tekrar geçmeli miyim?
Aslında her zaman WHQL'den yana olunmalı. Diskte bir sorun yok, sonuçlar temiz.

Tamamdır yarın geri dönerim WHQL sürücüsüne. Mavi Ekran hakkında başka bir fikriniz var mı?
WHQL'ye dönünce sorun çözülür diye düşünüyorum. Kernel Power 41 hatası da PSU kaynaklı deniliyor, bilmiyorum. Minidump'a göre başka bir şey yok.

WHQL'ye dönünce sorun çözülür diye düşünüyorum. Kernel Power 41 hatası da PSU kaynaklı deniliyor, bilmiyorum. Minidump'a göre başka bir şey yok.

Yok hocam sorun çözülmedi. (üşendiğimden dolayı biraz geç güncelledim driverı :D) bir de Valorant'ı kapattıktan sonra CPU hızının düştüğünü fark ettim. 4.2 GHz olan CPU hızının Valorant kapandıktan sonra 3.6 GHz olduğunu gördüm.

Yok hocam sorun çözülmedi. (üşendiğimden dolayı biraz geç güncelledim driverı :D) bir de Valorant'ı kapattıktan sonra CPU hızının düştüğünü fark ettim. 4.2 GHz olan CPU hızının Valorant kapandıktan sonra 3.6 GHz olduğunu gördüm.
Vanguard'da yapabilir. O da çok soruna yol açıyor çünkü.

Ekran kartında manuel bir overclock var ise olabilir. Bir de WattMan hatası var mı uyarı olarak kartın yazılımında?

Geri
Yukarı