Valorant P2W bir oyun mu?

Valorant P2W bir oyun mu?

• Oy verenlerin toplamı
    88
Hocam Valorant oynamıyorum YouTube'da videoda gördüm. Size mi inanayım yoksa gözlerime mi ya da o videodaki adamın anlattıklarına mı?

Hocam bende teknik açıdan değişen bir şey olmadığını düşünüyorum ancak psikolojik açıdan bence fazlasıyla var.
Çok daha fazla kill alınabiliyor.

Mesela ben asil vandalda pek bir değişiklik hissetmiyorum. Her ne kadar güzel gözüksede sadece gözüküyor ama ejder vandal öyle değil işte.

Hocam bende teknik açıdan değişen bir şey olmadığını düşünüyorum ancak psikolojik açıdan bence fazlasıyla var.

Mesela ben asil vandalda pek bir değişiklik hissetmiyorum. Her ne kadar güzel gözüksede sadece gözüküyor ama ejder vandal öyle değil işte.

Hocam ben Valorant oynamıyorum bilemiyorum. Ama geçen gün bir video izledim bildiğiniz silahın sekmesi değişiyordu.

Ama hocam teknik olarak bir üstünlük sağlamayan sadece psikolojik olarak sağlanan bir üstünlük söz konusu ise bunun adı P2W midir? Ben böyle olmamalı. O zaman Zula üper mega P2W oluyor.

O zaman Zula üper mega P2W oluyor.

Zaten öyle :D

Hocam çoğu oyunda skinler sadece güzel gözüküyor. Mesela PUBG'de buz diyarı (son seviye) sadece güzel gözüküyor ama bildiğim kadarıyla silahın sesi ve silahın temel görünüşü(Valorant'ta bazı skinler silahın görünüşünü çok fazla etkiliyor) değişmiyor.
Zula'da bile skinler sadece skin.
Siz "destansı" bir skin alırsanız silahın temel görünüşü, sesi ve birkaç şeyi değişmiyor. Valorant bunların hepsinin dışında.

Hocam zamanında sırf skinler için CS:GO'yu korsan indirmiştim. Kaç yıl önce olduğunu hatırlamıyorum.
O zamanlar hiçbir skin ile daha çok kill aldığımı hatırlamıyorum. Botlardan düşen silahı alsam bile keşke skinli silahımı atmasaydım demiyorum mesela ama Valorant'ta bazen Phantom'u bırakıp skinli spectre aldığım oluyor.
Ama senin Valorant için düşündüğünü CS:GO için söyleyenler de var. Hatta CS:GO kitlesinde bu yerleşmiş olacak ki hakkında videolar bile yapılmış. Bakın yanlış anlaşılma olmasın tabi ki de Valorant'taki skinler silahları CS:GO'ya oranla çok daha fazla değiştiriyor (görüntü olarak). Ancak bundan sonrası kişiye kalmış. Sana göre Valorant'taki skinler psikolojik etki yapar başkasına göre CS:GO'dakiler. Tam da bu sebepten P2W kavramıyla genel oyuncu kitlesi sizin dediğinizi kastetmiyor. Para verdiğinizde size oyunun kodlarında da bulunan bir geliştirme sunuyor mu sunmuyor mu ? Sunmuyor. O zaman P2W değil. Güzel üslubun için de teşekkür ederim kardeşim. iyi sosyaller. :)
Riot yetkilileri bazı silahların kaplamalarının problemi olduğunu ve daha fazla hasar verdiğini doğrulamıştı. Düzelteceklerini söylemişlerdi. Hala düzeltilmediyse P2W diyebiliriz.
Hocam haberin kaynağını rica etsek :)
CS'de 20 bin liralık kelebek bıçak ile namı değer ekmek bıçağının verdiği hasar bile aynı.
Hocam bu argümanınız gerçekten saçma. Kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Ama senin Valorant için düşündüğünü CS:GO için söyleyenler de var. Hatta CS:GO kitlesinde bu yerleşmiş olacak ki hakkında videolar bile yapılmış. Bakın yanlış anlaşılma olmasın tabii ki de Valorant'taki skinler silahları CS:GO'ya oranla çok daha fazla değiştiriyor (görüntü olarak). Ancak bundan sonrası kişiye kalmış. Sana göre Valorant'taki skinler psikolojik etki yapar başkasına göre CS:GO'dakiler. Tam da bu sebepten P2W kavramıyla genel oyuncu kitlesi sizin dediğinizi kastetmiyor. Para verdiğiniz de size oyunun kodlarında da bulunan bir geliştirme sunuyor mu sunmuyor mu? Sunmuyor. O zaman P2W değil. Güzel üslubun için de teşekkür ederim kardeşim. İyi sosyaller. :)

Hocam bu dediğinize katılmıyorum.
CS:GO'da hiçbir Skin'in (bıçaklar hariç) silahın temelini değiştirdiğini görmedim. Sadece görüntü CS:GO'dakiler ama mesela şuna bakın;

maxresdefault.jpg

Ana silaha yani şuna benziyor mu?

Vandal.png

Mesela CS:GO'daki M4A4 silahına bakalım;

CSGO_M4A4_Inventory.png

Bu da skinli hali;

weapon_m4a1_cu_m4a1_howling_light_large.c64a9fc9fa04b5d10d4b1e200135e59285c8a77c.png

Aynı şekilde görüntüyü bir kenara bırakırsak ejder vandal da silah daha tok bir his veriyor, silahın sesi, görünüşünün tamamı, mermi dolduruşu, namludan çıkan ateş gibi birçok şey değişiyor.
Psikolojik bir etkisi olsa dahi büyük bir etkisi var sonuç olarak.
Ben kendi hesabımda (derecesiz) ortalama 15-20 kill alırken kuzeniminkinde (skinleri bol) 35-40 alabiliyorum.
Bu olayın derinlemesine araştırmayan birçok kişi psikolojik olduğunu dahi kabul etmiyor. Nedeni ise daha önce psikolojik olarak bu şekilde etkileyen pek oyunun olmaması.
Mesela şu skini inceleyelim;

Ekran Alıntısı2.PNG

Sadece görünüş. Ejder skini gibi değil yani sadece görünüşü değiştiriyor. Bu skinde hiçbir sıkıntı yok. Hiç kimse de zaten bu skini alınca daha fazla kill aldığını söylemiyor.

CS:GO'nun P2W olduğunu söylenildiğini ilk defa duydum bu arada sizden. Genelde p2W'i açıklarken CS:GO'daki gibi bir sistem olursa P2W olmaz diye örnek veriliyor ancak bu durumu pek araştırmadığımdan yorum yapamayacağım.

CS:GO'nun P2W olduğunu söylenildiğini ilk defa duydum bu arada sizden. Genelde p2W'i açıklarken CS:GO'daki gibi bir sistem olursa P2W olmaz diye örnek veriliyor ancak bu durumu pek araştırmadığımdan yorum yapamayacağım.
Beni yanlış anlamışsınız. Ben Valorant'ın aynı CS:GO gibi P2W olmadığını ifade etmeye çalışıyordum. Psikolojik etkilerin P2W kavramı içinde olmadığını ifade etmeye çalışıyordum. Yoksa dediğiniz şeylere katılıyorum. Mesajımı dikkatlice okursanız zaten sizinkiyle çelişen bir yönü yok. İyi akşamlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı