Valorant ping değerinde anlık yükselişler oluyor

Nedrezu

Centipat
Arkadaşlar yurt dışı O2 adında sağlayıcım var, indirme: 80 MB+ yüklenme: 35MB + değerlerim var fakat Valorant dışındaki hiçbir oyunda ping değerim bu şekilde kötüleşmiyor. Normalde oyuyordum, bir sıkıntı yoktu. Oyun birkaç yama aldıktan sonra bu sorunla karşılaştım. Tekrar hatırlatıyorum; daha önce böyle bir şey yoktu, rahat bir şekilde oynuyordum ve diğer oyunların hiçbirinde bu olay olmuyor.

Konu ile alakalı video:

Hocam kendinizde dediğiniz gibi yamadan sonra olmuş, çözebileceğiniz bir problem olduğunu düşünmüyorum çoğu insanlar böyle güncel sürüm gerektiren oyunlarda mağdur olabiliyor oyunu silip yeniden kurmayı deniyebilirsiniz.

Bende de aynı şekil böyle bir sorun var Avrupa suncusunda oynarken de aynı. Geçen sene Fransa'dayken Paris'te oynuyordum normal olarak. O zaman sabit 27 pingle oynuyordum belki internetle alakalıdır bilmiyorum.

Dostum, bu kadar yüksek indirme/yükleme hızlarına sahip olmak ping için çok bir şey ifade etmez çünkü oyun esnasında akışı olan veri genelde kb/sn ile ölçülür. Ping tamamen sunucuya olan uzaklığın ile alakalı. Riotun ülkemizde sunucuları bulunuyor diye biliyorum, altyapı kaynaklı sorunlar ya da oyun sunucularındaki genel sorunlardan dolayı yaşıyor olabilirsin. Eğer sürekli olarak bu sorunu yaşıyorsan kuvvetle muhtemel altyapınla ilgilidir.

Dostum, bu kadar yüksek indirme/yükleme hızlarına sahip olmak ping için çok bir şey ifade etmez çünkü oyun esnasında akışı olan veri genelde Kb/sn ile ölçülür. Ping tamamen sunucuya olan uzaklığın ile alakalı. Riot'un ülkemizde sunucuları bulunuyor diye biliyorum, altyapı kaynaklı sorunlar ya da oyun sunucularındaki genel sorunlardan dolayı yaşıyor olabilirsin. Eğer sürekli olarak bu sorunu yaşıyorsan kuvvetle muhtemel altyapınla ilgilidir.

Ülkemizde nasıl Riot sunucusu yok pardon?

Bende oyunu kaldırıp baştan kurmanızı öneririm. Yamalardan dolayı başka sıkıntılar da yaşanıyor. En temizi her güncellemede silip baştan yüklemek.

Geri
Yukarı