Çözüldü Valorant Secure Boot ve TPM 2.0 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

ravena

Centipat
Daha fazla  
RAM
x2 8GB DDR4-3200 SDRAM 1600MHz
Ekran kartı
Gigabyte RTX 3060TI (8GB)
Anakart
Gigabyte B550M S2H
İşlemci
HexaCore AMD Ryzen 5 5600X, 4642 MHz
Selam, Windows 11'e geçtim ve Valorant'a giriş yapamıyorum başlıktaki uyarı çıkıyor ve oyundan atıyor. TPM 2.0 açık %100 eminim ama Secure Boot'un nasıl açıldığını bilmiyorum. BIOS'um Gigabyte ama farklı bir ekran, kırmızı olan değil sarı olan o yüzden pek fazla video yok bulamadım ben de nasıl açıldığını, bu arada AMD işlemci kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam dediğim gibi nereden açıldığını gösteren video yok benim bios için bulamadım
BIOS'u kurcalayarak bulmadan önce bir bilgi vereyim eğer herhangi bir yerde Secure Boot'u bulamadıysan CSM diye bir şeyi ara ve onu devre dışı bırak, CSM açık iken Secure Boot aktif edilemediği için bazı BIOS'larda (örn Gigabyte) CSM'i kapatmadan Secure Boot görünür olmuyor, bazı BIOS'larda görünür olsa da aktifleştirilemiyor.

hocam dediğim gibi nereden açıldığını gösteren video yok benim bios için bulamadım

Gigabyte'ın klavuzuna göre Secure boot ile ilgili işlem yapabilmek için öncelikle CSM'i kapatmanız lazım. CSM ve Secure Boot Boot menüsünde olduğu belirtiliyor. Eğer ki Secure Boot gözükmüyorsa CSM kapandıktan sonra görünecektir büyük ihtimalle.

CSM ayarı sonrası Windows'a, dosyalarınıza erişemeyebilirsiniz, emin değilim.

Kullanım klavuzu: https://www.google.com/url?sa=t&sou...EQFnoECBMQAQ&usg=AOvVaw2J6HUqop8h_VVc7vj2sI03

Son düzenleme:

Geri
Yukarı