Çözüldü Valorant "sohbet hizmeti kullanılamıyor" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Beycoast

Hectopat
Arkadaşlar son gelen güncelleme sonrası oyuna giriş sağladığımda arkadaş listem kapalı ve " hizmet kullanılamıyor " chat kısmında ise sohbet hizmeti kullanılamıyor yazıyor,
Beni herkes görüyor davet atabiliyor fakat ben arkadaşlar kısmını kullamıyorum, fakat oyuna girip istediğim gibi tek oynayabiliyorum, herhangi bir hata koduda almıyorum,
Oyunun tüm dosyalarını sildim ve tekrar indirip kurdum çözülmedi,
Geçici çözüm olarak dil değişikliğine gittiğimde düzeliyor İngilizce, alamanca vs. fakat tekrar bir sonraki gün yine aynı,
Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var ve çözüm buldularsa sevinirim,

Hizmet Kullanılamıyor Hatası.PNG

Kardeşim merhaba Ticket attım adminlere ve aşağıdaki adimlari yapmamı istedi tabi bunun öncesinde bana göndermiş olduğu programlar ile sistemimi taradı ve ping testi yaptı test sonuçlarını ilettim çözüm olarak sunduğu adımları yaptım hemde eksiksiz hatası şimdi sizinlede paylasicam sizde yapın lütfen buradan sonucu bana bildirin

Tongue Fu
Bugün saat 08:05
Selamlar,
Kankam aşağıdan Vanguard programını kaldırır mısın?
Ayrıca antivirüs programı varsa tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapatmanı rica edeceğim.
  • ""Windows"" ve ""R"" tuşlarına aynı anda bas.
  • Metin alanına ""services.msc"" yaz ve enter’a bas.
  • Aşağı in ve listede ""Windows Güvenlik Duvar""nı bul.
  • ""Windows Güvenlik Duvarı""na sağ tıkla ve ""Özellikler""i seç.
  • ""Başlatma Tipi""ni ""Devre Dışı Bırak""a çevir.
  • ""Tamam""a tıkla.
  • Aynı adımları """"Windows Defender"""" hizmeti için de uygula.
  • Bilgisayarını baştan başlat.
Sonrasında C:\Riot Games klasöründen Riot Clienti sil ve oyunu tekrar kurmayı dene.
Dönüşünü bekliyorum. ♥
Sizlerde yazın adminlere ekran görüntüleri ile destek isteyin bununla ilgili pacht getirsinler
bendede aynısı oldu bugün +

Sonunda çözdüm ama nedenini anlamadım

Kardeşim merhaba ticket attım adminlere ve aşağıdaki adimlari yapmamı istedi tabii bunun öncesinde bana göndermiş olduğu programlar ile sistemimi taradı ve ping testi yaptı test sonuçlarını ilettim çözüm olarak sunduğu adımları yaptım hem de eksiksiz hatası şimdi sizinlede paylaşacağım sizde yapın lütfen buradan sonucu bana bildirin

tongue fu
Bugün saat 08:05
Selamlar,
Kankam aşağıdan Vanguard programını kaldırır mısın?
Ayrıca antivirüs programı varsa tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapatmanı rica edeceğim.
  • ""Windows"" ve ""r"" tuşlarına aynı anda bas.
  • Metin alanına ""services.msc"" yaz ve enter’a bas.
  • Aşağı in ve listede ""Windows güvenlik duvar""nı bul.
  • ""Windows güvenlik duvarı""na sağ tıkla ve ""özellikler""i seç.
  • ""Başlatma tipi""ni ""devre dışı bırak""a çevir.
  • ""Tamam""a tıkla.
  • Aynı adımları """"Windows Defender"""" hizmeti için de uygula.
  • Bilgisayarını baştan başlat.
Sonrasında C:\Riot Games klasöründen Riot Client'i sil ve oyunu tekrar kurmayı dene.
Dönüşünü bekliyorum. ♥
Sizlerde yazın adminlere ekran görüntüleri ile destek isteyin bununla ilgili pacht getirsinler

sonunda çözdüm ama nedenini anlamadım

Reis nasıl çözdün Allah aşkına söyle güncellemeden beri kullanamıyorum :(

Kardeşim güç seçeneklerinden güç tasarruf moduna aldığım zaman oyun hiç sorunsuz açılıyor,
Eğer nihai ya da maksimum performans seçersem oyun hatalı açılıyor,
Biliyorum çok saçma geliyor bende inanamadığım için güç tasarruf modunda oyunu 10 kere açıp kapattım belki hiç sorun yaşamadım, hemen ardından performans moduna aldım ilk denememde hata ile karşılaştım işte böyle,
Şimdi sende dene bakalım olacak mı sonucuda buradan yaz,
Olmazsa adminlerin bana yine dönüşleri oldu yeni güncel o bilgileri paylaşırım bir de o secenekleri denersin.
Valorant yetkilelerin nedenini soruduğumdaki cevapları,

and deadpool
Bugün saat 09:39.
Selamlar dostum ^-^
Bu aralar Riot Games topluluğu bir hayli yoğun olduğundan biletine biraz geç dönmüş olabilirim, bunun için kusura bakma lütfen.
Yehuu, sorunun çözüldüğüne çok sevindim dostum. Bütün sorunları silip süpürmüşsün.
Arena'ya inip tozu dumana katmaya başlamış bile olabilirsin. ( ͡• ͜ʖ ͡• )
Aslında bakarsan şu an durumu anlamış bulunmaktayız bazı uygulama ve ayarları Riot Games sunucularında sorunlar yaratabiliyor bu sunucularda sorun olması demek sohbet ve hizmetinde sorunlara neden olmuş 2.2'den 4.3 GHz'ye çıkartırken sistemin bazı uygulamalar üzerinden bu işlemi gerçekleştirdiği için overclock gibi sorunun temelinde bu yatıyor :)
bu zor günlerde kendine dikkat et lütfen, zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaya çalış ♥
Herhangi bir sorun veya önerin olursa da, unutma bir bilet kadar yakınız! (●'◡'●)
Kendine iyi bak, seviliyorsun ♥
Bununla ilgili bir video hazırladım izlerseniz daha iyi anlarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı