Valorant tam ekran olmuyor

mrgainnopain

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 1366x768 monitör kullanıyorum. Oyunu pencereli tam ekran olarak oynadığım zaman oyunda bir takım kasmalar oluyor ve akıcı olmuyor. Tam ekran yaptığım zaman oyunun akıcı olduğunu hissedebiliyorum ama yan tarafta siyah bar oluyor ve oyun bulanık oluyor. Pencereli tam ekranda hiçbir sorun yok ama dediğim gibi akıcı değil oyun. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ekran görüntüsü 2021-04-11 163915.png

Eğer intel ise bu adımları izleyin.

Merhaba. 1366x768 monitör kullanıyorum. Oyunu pencereli tam ekran olarak oynadığım zaman oyunda bir takım kasmalar oluyor ve akıcı olmuyor. Tam ekran yaptığım zaman oyunun akıcı olduğunu hissedebiliyorum ama yan tarafta siyah bar oluyor ve oyun bulanık oluyor. Pencereli tam ekranda hiçbir sorun yok ama dediğim gibi akıcı değil oyun. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Tam ekran yaptığında çözünürlük seçeneğinde 1366x768 yok mu?

Düzenleme: Bir Youtube videosundan gördüğüm kadarı ile 1366x768 16:9 seçeneği mevcut, tam ekran yaptığınızda onu deneyebilir misin?

Tam ekran yaptığında çözünürlük seçeneğinde 1366x768 yok mu?

Düzenleme: Bir Youtube videosundan gördüğüm kadarı ile 1366x768 16:9 seçeneği mevcut, tam ekran yaptığınızda onu deneyebilir misin?
Sorun şu ki: bende hiçbir türlü seçenek çıkmıyor. Sadece özel var. 1024x768 yapmak istiyordum normalde oda olmadı çünkü seçemiyorum.

Pencereli tam ekran oynarken dikey eşitleme ayarını aktif ediyor musunuz?

Üstte bulunan konulardaki arkadaşlar da seninle aynı soruna sahip sanırım, belki buralardan bir çözüm yolu bulabilirsin.

Pencereli tam ekran oynarken dikey eşitleme ayarını aktif ediyor musunuz?

Üstte bulunan konulardaki arkadaşlar da seninle aynı soruna sahip sanırım, belki buralardan bir çözüm yolu bulabilirsin.
Konulardaki çözümler işe yaramadı. Tek denemediğim şey kabloyu değiştirmek
Sorun çözülene kadar muhtemelen valorant oynamam. CSde hiçbir sorun olmadan oynayabiliyordum bir çözüm gelse iyi olur.

Konulardaki çözümler işe yaramadı. Tek denemediğim şey kabloyu değiştirmek
Kabloyu değiştirmenin de pek işe yarayacağını zannetmiyorum. Monitörün sürücülerini güncellemek ile ilgili birkaç çözüm okudum onun linkini de bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun devam etmekte. Sorunum çözünürlükle tam alakalı değil bu arada, pencereli tam ekran modunda hiç sıkıntı yok tek sıknıtı akıcı olmaması. Tam ekran yaptığımda ise ekran bulanık oluyor ve yanlarda küçük siyah barlar oluyor.

Çözdüm en sonunda çözdüm müjde Windows 10'dan 8.1'e geçiş yaptım ama disk biçimlendirmeden sadece Windows'u değiştirdim ve sürücüleri de yeniden kurdum tabii bu video ile oyunuda yeniden temiz kurdum düzeldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı