Valorant üzerinden edilen küfür ve cimer şikayeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba şimdi konunun altına gelirler "ooo devlet onlarla mı uğraşacak boşa uğraşırsın." yok işte gidip IP'den nereden bulacaklar yok random nick kullanıyorlar arkadaşlar, hiç merak etmeyin öyle bir buluyorlar ki sadece biraz zaman alıyor hepsi bu. Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Aşağıdaki video linklerinden izleyebilirsiniz. Sonuçlar geldikçe konuyu sürekli güncelleyeceğim. Bu arada daha önce de bu tarz konularda dava ettiğim kişiler hem maddi hem manevi para cezasına çarptırıldılar. Normal de buraya konu açmayacaktım ama bu şekilde bu tavırlarda kendilerine ulaşılmaz zannedenler bu arkadaş bizzat ceza aldığı zaman buraya ekleyeceğim ondan sonra tekrar düşünmelerine fırsat olacak :) konu resimlerini paylaşıyorum ki olayın ne kadar iğrenç olduğunu görün.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1165800

Eki Görüntüle 1165801

Eki Görüntüle 1165802

Eki Görüntüle 1165803

İddiaya girelim mi bir şey olmayacağı hakkında?

Vallahi mahkeme de söylediğim gibi hiçbir şekilde uzlaşmaya gitmeyeceğim, çatır çatır yatsın çeksin cezasını, hiç umurumda olmayacak. Ne kendisi, ne ailesi.
Bu arada daha önce de şikayetçi olduğunuzu söylemişsiniz. Riot games oyunları içinde miydi şikayetleriniz? Eğer öyleyse şirketin ip bilgilerini savcılık ile paylaşması ortalama kaç ay sürmüştü?

Bu arada daha önce de şikayetçi olduğunuzu söylemişsiniz. Riot Games oyunları içinde miydi şikayetleriniz? Eğer öyleyse şirketin IP bilgilerini savcılık ile paylaşması ortalama kaç ay sürmüştü?

Bir tanesi Knight Online diye bir oyundan oldu o zaten 3 ay da sonuçlandı hem maddi tazminat hem de 6 ay hapis cezası verildi.

Sosyal medyadan etmiş herhalde.

Evet Twitter'dan oldu

Uğraştığınız için çok teşekkür ederim. Harika bir iş çıkarmışsınız.

Umarım bu konu çok ilerlere gider de bazı arkadaşlar kendilerine çeki düzen verir.
2025'de konu güncellenir sanırım.

Konuyu güncelledim bu arada bilgine.

Sesli olarak yapılan küfür de yazıdaki gibi işliyor mu? @witicieen

Oyun sunucularında log sistemi vardır sizin sesiniz yazınız konuşmalar hepsi sunucu makinelarında muhafaza edilir ki ilerleyen zamanlar da ihtiyaç duyulduğu zaman işlem sağlansın diye.

@witicieen hocam aileye ve dinimize sövmüş. Bir güzel cezasını verin akıllansın. Helal olsun hocam Allah kolaylık versin.

Sonuç gelecek ortalama zannediyorum 1 2 aya kadar ifade için beni adliyeye çağırırlar orada ifade veririm kanıtları da sunarım sonrası zaten malum :D 4 kere bu şekilde gittim ifade verdim savcılığı 4 üde aynı şekil de oldu :) ara bulucu falan girdi araya dedim ki 10 bin TL aşağısında geri çekmiyorum davayı. Mecbur ödemek zorunda kaldılar siz siz olun bence karşınız da ki kim ne yapar ne yapabilir düşünmeden hareket etmiyorum. Ben Valorant da normal de sesleri muteleyip oynuyorum ancak bu küfürü görünce dayanamadım ;)

nE o para varya miss.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı