Valorant uygun fare hassasiyeti nasıl bulunur?

Pube

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Huawei Matebook D15 AMD Radeon Vega 8, Ryzen 5 3500U
Meslek
Öğrenci
Merhaba Valorant'ta eskiden 1600 DPI 1,3 hassasiyette oynuyordum her maç garanti 25-30 killim oluyordu 800 DPI 0,7 hassasiyete geçeyim dedim 1-2 hafta oynadım oynayamadığımı anladım alışırım herhalde deyip devam ettim her maç 5 kill aldığımı fark edince eski hassasiyetime geri döndüm çok hızlı geldi oynayamadım.

Şimdi ben kendime uygun hassasiyeti nasıl bulabilirim iyice bozulmuş gibi hissediyorum kendimi.

FPS oyunlarında genelde düşük DPI tercih edilir fakat siz nasıl iyi oynuyorsanız onunla devam etmelisiniz. Ama sizin şuanda kullanmış olduğunuz DPI gerçekten çok fazla geldi bana, hem de çok fazla. Şuanda benim de bu konuda sıkıntım var ve kendime uygun sens'i halen bulamadım. 1600 DPI 0,31-0,22 aralarında gidiyorum. Bu tamamen alışmakla alakalı. Sürekli değiştirirseniz hiç oynayamazsınız. Sabit oynarsanız mutlaka alışırsınız.

Merhaba Valorant'ta eskiden 1600 DPI 1,3 hassasiyette oynuyordum her maç garanti 25-30 killim oluyordu 800 DPI 0,7 hassasiyete geçeyim dedim 1-2 hafta oynadım oynayamadığımı anladım alışırım herhalde deyip devam ettim her maç 5 kill aldığımı fark edince eski hassasiyetime geri döndüm çok hızlı geldi oynayamadım.

Şimdi ben kendime uygun hassasiyeti nasıl bulabilirim iyice bozulmuş gibi hissediyorum kendimi.
Genelde 1600DPI'da 0.175 civarı kullanılıyor.

Aslında uygun olan hassasiyet şöyle bulunur;

Fareyi Large boyutlarda bir padin en sol başlangıç noktasına koyun. Daha sonra fareyi yavaş yavaş pedin en sağ kısmına ucuna kadar kaydırın. Bu kayma süresinde cross 180 derecelik bir dönüş yapmış olması lazım.
Mantıken bu şekilde belirtiliyor uygun hassasiyet ayarı ama kişinin oynayış tarzı ve alışkanlığı ile alakalı tamamen değişebilir. Yukarıdaki gibi bir hassasiyet ayarlayıp fareyi bilekten oynuyorsan hiçbir işe yaramaz koldan oynaman gerekli bu hassasiyetle.

Ben ilk başladığımda 800 DPI 1.3 sensle oynuyordum ve bilekten oynama tarzım var ama yavaş yavaş sensimi düşürerek koldan oynamaya alıştım ve şu anda 800 DPI 0,28 sesle oynuyorum.

Genelde prof oyuncular 200-250 edpi aralığında oynuyorlar. Tabii istisnalarda var bu aralık dışında. En ideali bana göre 230-240 edpi oluyor. Aşağıda ki siteden edpi değerine bakabilirsin. Önerim birden düşürme sensini yavaş yavaş düşür alışarak git.

Son düzenleme:
FPS oyunlarında genelde düşük DPI tercih edilir fakat siz nasıl iyi oynuyorsanız onunla devam etmelisiniz. Ama sizin şu anda kullanmış olduğunuz DPI gerçekten çok fazla geldi bana, hem de çok fazla. Şu anda benim de bu konuda sıkıntım var ve kendime uygun Sens'i halen bulamadım. 1600 DPI 0, 31-0, 22 aralarında gidiyorum. Bu tamamen alışmakla alakalı. Sürekli değiştirirseniz hiç oynayamazsınız. Sabit oynarsanız mutlaka alışırsınız.

Mousepadım çok küçük olduğu için kullanıyordum onu.

Aslında uygun olan hassasiyet şöyle bulunur;

Fareyi padin en sol başlangıç noktasına koyun. Daha sonra fareyi yavaş yavaş pedin en sağ kısmına ucuna kadar kaydırın. Bu kayma süresinde cross 360 derecelik bir dönüş yapmış olması lazım.
Mantıken bu şekilde belirtiliyor uygun hassasiyet ayarı ama kişinin oynayış tarzı ve alışkanlığı ile alakalı tamamen değişebilir. Yukarıdaki gibi bir hassasiyet ayarlayıp fareyi bilekten oynuyorsan hiçbir işe yaramaz koldan oynaman gerekli bu hassasiyetle.

Ben ilk balkadığımda 800 DPI 1.3 sensle oynuyordum ve bilekten oynama tarzım var ama yavaş yavaş sensimi düşürerek koldan oynamaya alıştım ve şu anda 800 DPI 0,28 sesle oynuyorum.

Oblivity diye bir uygulama kullanmıştım sana uygun hassasiyeti seni test ederek gösteriyordu 800 DPI 0,94 yazmıştı benim için bu iyi bir hassasiyet midir?

Oblivity diye bir uygulama kullanmıştım sana uygun hassasiyeti seni test ederek gösteriyordu 800 DPI 0,94 yazmıştı benim için bu iyi bir hassasiyet midir?

Uygun mudur değil midir bir şey diyemem dostum. Kendini en rahat hissettiğin sens sana uygundur programa pek aldanma.

Uygulama kullanarak bir şey elde edemezsiniz hocam tek tek deneyeceksiniz DM girip hangisi rahat ise onu kullanacaksınız.

Öncelikle EDPI`ın ne olduğunu bilmen gerek. EDPI, fare DPI ın ile oyun içi hassasiyetinin çarpımı ile çıkan ortalama hassasiyetindir.

1600 DPI X 1,3 Oyun İçi Hassasiyetin = 2080 EDPI oluyor.

Bu, ortalama EDPI ın çok üstünde bir hassasiyet ile oynuyorsun demektir. Dolayısı ile burada EDPI ortalaman 280-420 aralığında olması gerekmektedir. Ortalama EDPI`ını bulman için şu gereksinimleri tamamlaman gerekmektedir ;

- Önünden arkana kafa hizasında 180° dönebilmen
- Ani reflekslerde adamın kafa hizasından (One Tap oyuncusu değilsen body`den) sabmaması
- Fareni hızın ile gözünle hedefe kitlenme arasındaki doğruluk payı

Bunlar karşılanıyor ise sensini bulmuşsun demektir. Bunları yapabilmen içinde ortalama Fare DPI`ın 400-800 olmalı.

Şimdi, sana EDPI nasıl bulacaksın ondan bahsedeyim ;

Ortalama Profesyonel oyuncuların tercih ettiği EDPI 280`dir. Buradan yola çıkarak senin Yüksek-Orta-Düşük sensini bulacağız. İlk olarak sana 400 DPI da hangi sensler var onları göstereceğim. Sonra, 800 DPI hangi sensler var onları sana paylaşacağım. Ek olarakta 1600 DPI da hangi senslerin var onları vereceğim. Şimdi ;

YÜKSEK / ORTA / DÜŞÜK / DPI

0.7 x 1.5 = 1.05 / 280 ÷ 400 = 0.7 / 0.7 ÷ 2 = 0.35 / 400
(1 e yuvarlanabilir)

0.35 x 1.5 = 0.525 / 280 ÷ 800 = 0.35 / 0.35 ÷ 2 = 0.175 / 800
(0.5 e yuvarlanabilir)

0.175 x 1.5 = 0.2625 / 280 ÷ 1600 = 0.175 / 0.175 ÷ 2 = 0.0875 / 1600
(0.25 e yuvarlanabilir)

Bunları DPI ayarlayarak öğreniyorsun. Bunlardan hangisini denersen dene zaten bahsettiğim gibi EDPI = 280 (Ortalama EDPI) hesaplaması. Baktın tam olmuyor mu ? sana en yakın gelen sensivity i birkaç rütuş ile oynama yap (yuvarlama yap) ardından sensini kalıcı olarak kullan.

O Sensivity e nasıl mı alışacaksın ?

1 Hafta boyunca, Poligon haritasında fotoda gösterildiği gibi bir yer var orada zıplayarak 180 derece aynı yere geç. Fotoğrafta sarı renkte belirttim. Oranın üstünden ileri zıplayacaksın tam düşerken 180 derece dönüp zıpladığın yere geri döneceksin ve tam oturacaksın. Bunu her hafta 10-15 defa yap sensine alışabilirsin.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    403 KB · Görüntüleme: 193
Uygulama kullanarak bir şey elde edemezsiniz hocam tek tek deneyeceksiniz DM girip hangisi rahat ise onu kullanacaksınız.

Uygulama hedef vurdurup her 30 saniyede hassasiyetini değiştirip vurup vuramama yüzdene, hareketlerine bakıyor ona göre bir hassasiyet veriyor sana iş görebilir.

Uygulama hedef vurdurup her 30 saniyede hassasiyetini değiştirip vurup vuramama yüzdene, hareketlerine bakıyor ona göre bir hassasiyet veriyor sana iş görebilir.

Sanmıyorum hocam uygulamaya bakarak fare hassasiyetini belirlemek bana saçma geliyor açıkçası bence en garanti yol tek tek denemeniz.

Geri
Yukarı