Valorant V-Sync açınca FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Valorant'ta V-Sync açık kullananlardanım çünkü V-Sync kapatınca oyun nedense hafiften akıcılığını yitiriyor gibime geliyordu(kırılma olayı değil, bildiğin akıcılık). Bugün oyuna girdiğimde V-Sync açık şekilde oyuna aşırı drop ve takılma girdiğini fark ettim. V-Sync kapatınca oyun 144 değil de 100-110 FPS'miş gibi hissediyorum (bir tek bende mi oluyor?). Bir de V-Sync oynayışı etkiler mi? İnput lag denilen olay tam olarak nedir? Tüm sorulara cevap verirseniz aşırı memnun olurum.

Bir de V-Sync oynayışı etkiler mi? İnput lag denilen olay tam olarak nedir?
Mouse klavyenize vb gecikme koyuluyor gibi düşünün rekabetçi oyunlarda kesinlikle önermiyoruz.
V. V-Sync kapatınca oyun 144 değil de 100-110 FPS'miş gibi hissediyorum (bir tek bende mi oluyor?).
Bence sadece sizde oluyor çünkü V-Sync kapatılınca oyun daha akıcı gelecektir.

V-Sync fps'i sabitleyerek kırılmaları önleme amacı güdüyor diye biliyorum. Normal şartlarda tam tersi olması gerekiyor aslında. Problemin V-Sync ile ilgili olduğuna emin misiniz?

Bunu nasıl anlatabilirim bilmiyorum. Vsync açıldığı zaman oyun böyle daha akıcı gibi oluyor ama kapattığımız zaman FPS biraz düşmüş gibi hissediyorum. Arkadaşımda da aynı şekilde.

Geri
Yukarı