Valorant Van 138 hatası

İşletim sistemi
Windows 10

dewils5050

Kilopat
Daha fazla  
Valorant oynamak istiyorum ama bu hatayla bir türlü baş edemedim. Maç içerisinde aniden oyundan atıp VAN138 hatası diyor. Vanguard'ı silip yükledim olmadı. Başka önerisi olan varsa sevinirim. Galiba bu sorun işlemcim yüzünden kaynaklanıyor. AMD A8 5600k işlemci kullanıyorum. Bu sorunu AMD A serisi işlemci kullanan kişiler yaşıyormuş. Yardımcı olursanız sevinirim.

1Senelik bir sorun ve hala düzeltmemişler. Patch geleceğini de hiç sanmıyorum. Birkaç arkadaş Win8.1'e geri dönünce sorunlarının çözüldüğünü yazmışlar. Denemeye değer. Zaten 2çekirdekli bir CPU Windows 10 da çok rahat edemez. Win8.1'de uçarsınız muhtemelen(Oyunlarda değil de genel kullanımda).

1senelik bir sorun ve hala düzeltmemişler. Patch geleceğini de hiç sanmıyorum. Birkaç arkadaş Win8.1'e geri dönünce sorunlarının çözüldüğünü yazmışlar. Denemeye değer. Zaten 2çekirdekli bir CPU Windows 10 da çok rahat edemez. Win8.1'de uçarsınız muhtemelen(oyunlarda değil de genel kullanımda).

İşlemcim 4 çekirdekli AMD A8 5600K. Windows 8.1 kullanıyordum fakat Xbox Game Pass'ten faydalanabilmek için Windows 10'a geçmiştim. Sırf Valorant için 8.1'e geçmem muhtemelen ama yine de sağ olun öneri için.
Aslında Riot Games oyunu olduğu için patch gelebilir diye umuyordum çünkü bu adamların prensibi oyunlarını herkesin oynaması. Fakat çok uzun süredir var olan bir hata olduğu için umudum git gide azaldı açıkçası.

İşlemcim 4 çekirdekli AMD A8 5600K. Windows 8.1 kullanıyordum fakat Xbox Game Pass'ten faydalanabilmek için Windows 10'a geçmiştim. Sırf Valorant için 8.1'e geçmem muhtemelen ama yine de sağ olun öneri için.
Aslında Riot Games oyunu olduğu için patch gelebilir diye umuyordum çünkü bu adamların prensibi oyunlarını herkesin oynaması. Fakat çok uzun süredir var olan bir hata olduğu için umudum git gide azaldı açıkçası.
İşlemciniz 2çekirdekli. 2çekirdek içinde 4modül var yani 2çekirdek 4thread. AMD 4çekirdek dediği için davalık olmuştu.

İşlemciniz 2çekirdekli. 2çekirdek içinde 4modül var yani 2çekirdek 4thread. AMD 4çekirdek dediği için davalık olmuştu.
Bugün Star Wars Battlefront 2 oyununda komut ekranından kullanılan çekirdek sayısını 2 yaptım. Oyun çok fena kasmaya başladı. Sonrasında ise kullanılan çekirdek sayısını 4 yaptım kasma sorunu ortadan kalktı. Benim işlemcim konusunda AMD'nin dava yediği doğru mu gerçekten 2 çekirdekli mi?
Eğer 2 çekirdekli olsaydı yazdığım komut böyle bir etki verir miydi?

Bugün Star Wars Battlefront 2 oyununda komut ekranından kullanılan çekirdek sayısını 2 yaptım. Oyun çok fena kasmaya başladı. Sonrasında ise kullanılan çekirdek sayısını 4 yaptım kasma sorunu ortadan kalktı. Benim işlemcim konusunda AMD'nin dava yediği doğru mu gerçekten 2 çekirdekli mi?
Eğer 2 çekirdekli olsaydı yazdığım komut böyle bir etki verir miydi?
Ne alaka şimdi? Oyunlardaki çekirdek komutu genelde thread ile beraber etkiler sen oraya çekirdeği 2yapınca aslında oyunun tek çekirdek 2threadde çalışmaya başladı ve evet doğru neden yalan söyleyeyim? AM3,AM3+,FM2,FM2+ platformanların hepsinde öyle mesela bende FX6300 var AMD'ye göre 6çekirdek 6thread ama aslında 3çekirdek 6thread.

Bu da linki 12milyon dolar para ödediler.

Geri
Yukarı