Valorant "van 9001" hatası

Felia

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Kısa süre önce bilgisayarım Windows 11 oldu ve bilgisayarım Valorant'ı açmamaya başladı. Secure Boot olsun TPM olsun her şeyi denedim yine olmadı ve Windows 10'a dönmeye karar verdim. Fakat ayarlardan kurtarma bölümünde geri Windows 10'a dönemiyorum. Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10'a dönersem bilgisayar garanti dışı kalır mı benim için dönmek önemli değil garanti önemli, çünkü daha çok süresi var şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Kısa süre önce bilgisayarım Windows 11 oldu ve bilgisayarım Valorant'ı açmamaya başladı. Secure Boot olsun TPM olsun her şeyi denedim yine olmadı ve Windows 10'a dönmeye karar verdim. Fakat ayarlardan kurtarma bölümünde geri Windows 10'a dönemiyorum. Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10'a dönersem bilgisayar garanti dışı kalır mı benim için dönmek önemli değil garanti önemli, çünkü daha çok süresi var şimdiden teşekkürler.

Geri dönmek istiyorsanız ayarlardan dönebilirsiniz tabii 10 gün geçmediyse çünkü 10 gün sonra windows.old klasörü siliniyor.

Valorant hakkında ise bende de aynı şey olmuştu Windows + r tuşuna basıp tpm.msc yazın ve oranın ekran fotosunu bana atın.

Şuan bilgisayar yanımda değil, en kısa sürede hatta biraz sonra ekran görüntüsü atarım. Garanti ile ilgili bilginiz var mı?
Şuan bilgisayar yanımda değil, en kısa sürede hatta biraz sonra ekran görüntüsü atarım. Garanti ile ilgili bilginiz var mı?
Geri dönmek istiyorsanız ayarlardan dönebilirsiniz tabii 10 gün geçmediyse çünkü 10 gün sonra windows.old klasörü siliniyor.

Valorant hakkında ise bende de aynı şey olmuştu Windows + r tuşuna basıp tpm.msc yazın ve oranın ekran fotosunu bana atın.
B
BIOS'tan secure boot disabled normalde, enabled yaptım ayarlardan baktım hala disabled olarak gözüküyor. Onu da anlamadım, sizlerle birlikte yapamazsam lenovoyla garanti ile ilgili iletişime geçeceğim windows 10'a microsoft ile dönmek için.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-13_210931.png
    resim_2022-01-13_210931.png
    180,9 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Şu an bilgisayar yanımda değil, en kısa sürede hatta biraz sonra ekran görüntüsü atarım. Garanti ile ilgili bilginiz var mı?

B

BIOS'tan Secure Boot disabled normalde, enabled yaptım ayarlardan baktım hala disabled olarak gözüküyor. Onu da anlamadım, sizlerle birlikte yapamazsam Lenovo'yla garanti ile ilgili iletişime geçeceğim Windows 10'a Microsoft ile dönmek için.

Evet TPM açık ama msinfo32 komutunu çalıştır'a yazmanız gerek Secure Boot açıkmı değil mi bakalım.
Şu an bilgisayar yanımda değil, en kısa sürede hatta biraz sonra ekran görüntüsü atarım. Garanti ile ilgili bilginiz var mı?

B

BIOS'tan Secure Boot disabled normalde, enabled yaptım ayarlardan baktım hala disabled olarak gözüküyor. Onu da anlamadım, sizlerle birlikte yapamazsam Lenovo'yla garanti ile ilgili iletişime geçeceğim Windows 10'a Microsoft ile dönmek için.

Açıkçası garanti ile bir bilgim yok.

Evet TPM açık ama msinfo32 komutunu çalıştır'a yazmanız gerek Secure Boot açıkmı değil mi bakalım.

Açıkçası garanti ile bir bilgim yok.
msinfo dediğiniz şeyi çalıştıra yazdım ve sistem bilgisi karşıma çıktı. İsterseniz ekran görüntüsü atayım.
msinfo dediğiniz şeyi çalıştıra yazdım ve sistem bilgisi karşıma çıktı. İsterseniz ekran görüntüsü atayım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-15_143818.png
    resim_2022-01-15_143818.png
    130,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Msinfo dediğiniz şeyi çalıştıra yazdım ve sistem bilgisi karşıma çıktı. İsterseniz ekran görüntüsü atayım.

Secure Boot yerine farklı bir şey açmışsınız BIOS fotoğrafını gönderir misiniz?

Secure Boot yerine farklı bir şey açmışsınız BIOS fotoğrafını gönderir misiniz?
bıos'a girdim ama ekran görüntüsü alamıyorum ve başka cihaz yok. Farklı bir şekilde yönlendiremez misiniz?
bıos'a girdim ama ekran görüntüsü alamıyorum ve başka cihaz yok. Farklı bir şekilde yönlendiremez misiniz?
Aslında Valorant'ı da geçtim Windows 11 baya sıkıntı çıkarıyor. LoL' de de aynı konu. Giriş ekranında oyun atıyor ve full çıkıp geri girince alıyor. Ya Windows düzeltir bu durumu, ya da Riot ile ilgili bir sorun var. Ben Windows 10'a dönmeye karar verdim fakat garantiyle ilgili bir bilgim yok ve lenovo ile iletişime geçemiyorum. Genel oran garanti dışı kalmaz, az oran kalır diyor. Bir kısım ise firmadan firmaya değişir diyor. Lenovo ile en kısa sürede iletişime geçmeye çalışacağım. Siz yine de Bıos ile ilgili konuyla yardımcı olursanız mutlu olurum, teşekkürler.

Geri
Yukarı