Çözüldü TUF B450-PLUS GAMING Valorant VAN9003 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700x 3.70Ghz 20MB
Anakart: Asus Tuf B450-Plus Gaming DDR4 4400(OC)MHz ATX
RAM: ADATA XPG Spectrix D50 RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 RAM
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8GB
M2 SSD: Kingston NV2 SNV2S/500G 3500/2100 MB/s PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
SSD: SanDisk 480 GB SSD Plus
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk
Kasa: MSI MAG FORGE 100R TEMPERLİ CAM 2X A-RGB FAN 120MM FAN ATX OYUNCU KASASI/700W 80+PSU
RAM
8x2 CL16 3200mhz
Ekran kartı
RTX 2060s
Anakart
Asus b450 plus gaming
İşlemci
r7 2700x
Merhaba, sistemimde Windows 11 yüklü Valorant yükledim ve VAN9003 hatası alıyorum. BIOS ayarlarında boot kısmından OS Type'ı other OS yerine Windows UEFI yapınca sorun ortadan kalkıyor fakat benim şöyle bir dezavantajım oluyor. 2. işletim sistemi kurmam gerekiyor ve bu Windows değil Linux olacak. OS Type'ı Windows UEFI yapınca da Linux kuramayacağım. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Windows 10'a geçmek istemiyorum bir daha uğraşamam. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Araştırdım bunu buldum:
  • BIOS ayarlarında TPM'i aktifleştirin.
  • Secure Boost ayarını aktifleştirin.
  1. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve ekranın alt kısmında istem göründüğü anda F2, Del veya başka bir tuşa basın (aşağıdaki satırda belirtilmelidir).
  2. BIOS'a girmemiz gerekiyor. “Advanced” bölümüne gidiyoruz ve “PCH-FW Konfigürasyonu” sekmesini seçiyoruz.
  3. “TPM Device Selection” satırına tıklayın ve değeri “Enable Firmware TPM” olarak ayarlayın
  4. Boot sekmesinde “Secure Boot Mode” ve buradan “Standard”ı seçin.
  5. “OS Type” parametresi için “Windows UEFI Mode” seçeneğini ayarlayın.
  6. “Çıkış” sekmesinden bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve Valorant'ın çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz.
Araştırdım bunu buldum:
  • BIOS ayarlarında TPM'i aktifleştirin.
  1. Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve ekranın alt kısmında istem göründüğü anda F2, Del veya başka bir tuşa basın (aşağıdaki satırda belirtilmelidir).
  2. BIOS'a girmemiz gerekiyor. “Advanced” bölümüne gidiyoruz ve “PCH-FW Konfigürasyonu” sekmesini seçiyoruz.
  3. “TPM Device Selection” satırına tıklayın ve değeri “Enable Firmware TPM” olarak ayarlayın
  6. “Çıkış” sekmesinden bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve Valorant'ın çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
araştırdım bunu buldum
  • Bios ayarlarında TPM’i aktifleştirin.

Sorunda bu zaten bu ayarları yaptığımda birinden birini seçmem gerekiyor ikisini bir arada kullanamayacağım. Sürekli other OS/ Windows UEFI yapıp durmak gerekiyor.

Sorunda bu zaten bu ayarları yaptığımda birinden birini seçmem gerekiyor ikisini bir arada kullanamayacağım. Sürekli other OS/ Windows UEFI yapıp durmak gerekiyor.
Hangi Linux sürümünü kuracaksınız bilmiyorum ama çoğu Secure Boot destekliyor:
  • CentOS 7.0 ve sonrası.
  • Debian 7.0 ve sonrası.
  • Fedora sürüm 18 ve sonrası.
  • openSUSE sürüm 12.3 ve sonrası.
  • Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 7.0 ve sonrası.
  • SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 12 ve sonrası.
  • Ubuntu 14.04 ve sonrası.
  • FreeBSD 11.1 ve sonrası.

Yeni konular

Geri
Yukarı