Valorant yükleyince bilgisayar yavaşlıyor

İşletim sistemi
Windows 10

DexMean

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX G513RM Ryzen 7 6800H , NVIDIA RTX 3060 140W, 16GB 4800MHz RAM, 512+500GB M2 SSD
Arkadaşlar merhaba,
Bilgisayarıma her Valorant yüklediğimde bilgisayarım aşırı şekilde yavaşlıyor ve silmek zorunda kalıyorum baktığım kadarıyla parçalarımda herhangi bir sorun yok, bakımını 1 ay önce yaptırdım tekrar yüklemeyi düşünüyorum fakat sorunu bulabilirsem daha iyi olur. Çünkü sildikten 1-2 hafta sonra bilgisayar tamamen düzeliyor. Parçalarım: Intel Core i5 3317u, AMD Radeon 8730M, 12 GB RAM, SanDisk SSD Plus 480GB. Laptop modelim: Dell Inspiron 5521.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hpcam Valorant da anti hile programı var pcnizi açtğınızda o da oto açılıyor bunu görev yöneticisinden kapatabilirsiniz bir de böyle deneyip fark oluştu mu görün

Bildiğim kadarıyla Vanguard'ı sonradan açtığımda bilgisayarı yeniden başlatmaya zorluyor yani en son öyleydi.

Hocam, zaten bu oyunun derdi hiç bitmiyor. Vanguard meselesi de var. Bir de işlemci çift çekirdekli. İşlemci odaklı bir oyun. Bu durum da etkileyebilir.

Benim için pek sorun olmaz fakat arkadaşlarım için resmen bir eziyet.
Hocam, zaten bu oyunun derdi hiç bitmiyor. Vanguard meselesi de var. Bir de işlemci çift çekirdekli. İşlemci odaklı bir oyun. Bu durum da etkileyebilir.

Bayağı süre içimde kaldı sırf ondan dolayı oynamak istiyorum.

Çalıştır (Kısayolu: Win + R) > Hizmetler > Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle'ye tik > Listenin genelde en altında bulunan "vgc" isimli hizmetin tikini kaldırın, uygula butonuna basıp, Tamam'a tıklayın ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ne zaman Valorant oynamak isterseniz bahsettiğim yolu izleyip, "vgc"'yi tekrar tikleyin ardından tekrar bilgisayarı yeniden başlatıp, Valorant'a girebilirsiniz.

valorant işlemci gerektiren bir oyun ilk kurarken vanguard kernele işlemesi için sisteminize reset gerektiriyor ( kendi driverini vgc isimli driverini kurmak için hile önlemi ) arka planda sürekli olarak tarama yapıyor sisteminizde herhangi bir 3rd program mevcutmu ? var ise kaldırın ayrıca ssdnizin hızdeğerli nasıl herhangi bir düşme durumu varmı?

Geri
Yukarı