Valorant yüksek RAM kullanımı

D.WINCHESTER

Hectopat
Daha fazla  
Valorant 8 GB RAM'imin 7 GB'sini kullanıyor. RAM kullanımını azaltma gibi bir şey var mıdır veya değerler normal mi?
Arkada Microsoft Teams açıktı. Kapatınca 5 GB'a düştü.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM ne kadar artarsa oyunun RAM kullanımı o kadar çoğalır 4 GB RAM'im var 1.8 GB kullanıyor arada 2.3 oluyor normal değerler.

Benim bildiğim 2.5 GB RAM kullanıyor intelgpu kullandığım halde belki farklı programlar açıksa ondan da kaynaklı olarak fazla tüketiyor olabilir.

Arkada başka bir programda tüketiyor olabilir. Ama her oyunun/programın bellek kullanımı farklıdır. Yüksek grafiklerde oynuyorsanız kullanması normal. Ben oynarken bende yaklaşık 5.1/5.8 arası RAM kullanıyor. (6 GB RAM)

Valorant 8 GB RAM'imin 7 GB'sini kullanıyor. RAM kullanımını azaltma gibi bir şey var mıdır veya değerler normal mi?
Arkada Microsoft Teams açıktı. Kapatınca 5 GB'a düştü.

Normal değil. 16 GB RAM var 1.8 GB kullanıyor. Arkada açık olan programlar tüketiyor olabilir.

Normal ben bir kere bilgisayarı denemek için kurdum 16 GB RAM'ın bile 10GB'ını rahat yiyor 32 GB taksan herhalde bir 15GB yer.

Soru soracağım. 4x2 mi kullanıyorsun 8x1 mi?
8x1
Normal değil. 16 GB RAM var 1.8 GB kullanıyor. Arkada açık olan programlar tüketiyor olabilir.

Arkada Microsoft Teams açıktı kapattım 5-6 kullanıyor.
Arkada başka bir programda tüketiyor olabilir. Ama her oyunun/programın bellek kullanımı farklıdır. Yüksek grafiklerde oynuyorsanız kullanması normal. Ben oynarken bende yaklaşık 5.1/5.8 arası RAM kullanıyor. (6 GB RAM)
Orta ayarlarda arkada 1 program açıktı kapattım 5-6 arası kullanıyor.

Bende 8 GB RAM var, 3.5 GB kullanıyor, 0 internet kafede 1.5 GB kullanıyor. Evde düşük ayarlarda orada yüksek ayarlarda kullanıyorum, yine de evde daha çok kullanıyor.(uygulama içinden RAM kullanımına bakıyorum boşta kalan RAM'a değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı