Valorant'a girince PSU'dan ses geliyor

1dayumay

Hectopat
Merhaba, iyi günler herkese. 😀😀🖐🖐

1-) Bilgisayarımda Valorant oyununa girdiğimde PSU'dan videodaki gibi sesler gelmeye başlıyor. (Valorant'ta dikkat edebildim diğer oyunlarda pek bakmadım.)

2-) Arada sırada bilgisayarım kilitlenip kapanıyor (canlı ders, YouTube'da video izleme, sosyal medyada gezinirken, nadiren oyunlarda) ama kasanın ışıkları çalışmaya devam ediyor ekran no signal ve diğer ekipmanların ışıkları sönüyor.

Bu iki sorun canımı sıkmaya başladı ve sizlerden bilgi almak için yazıyorum. Ne yapmam lazım bu ikisi arasında bir bağlantı var mı?
Bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Sistemim:
İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Armor RX570 4G.
RAM: G.Skill Trident Z 3000 MHz 8X2.
Anakart: B450M Bazooka v2.
SSD: Crucial BX500 120GB.
HDD: Seagate 1TB 3.5 7200RPM.
Kasa: Frisby GC 9250G.
PSU: Kasayla birlikte olan 650W (80 Plus).
Monitör: ASUS MG248QR 144Hz 1ms.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU 2 daha iyi. PSU 1'in bazı sorunları var ve bu da uzun vadede sorun çıkartabilir. Her RGB'li PSU iyi değildir. 😄 Onun haricinde @akinc isimli arkadaşın attığı PSU gayet kalitelidir. PSU 2'den ziyade onu almanız daha iyi olabilir.

Aynı sorun bende de vardı ve sesi ben de PSU'dan geliyor sanıyordum fakat sebebi ekran kartı olup, yüksek FPS aldığımızdan dolayıymış. Max kaça kadar sabitleyebiliriz bilmiyorum ama oyun ayarlarından FPS'lerin hepsini 200'e sabitlediğim zaman bu sorun çözüldü. Yeter, artar bile. 😀 Benim de işlemcim Ryzen 5 2600 ve ekran kartım RX 570.

Aynı sorun bende de vardı ve sesi ben de PSU'dan geliyor sanıyordum fakat sebebi ekran kartı olup, yüksek FPS aldığımızdan dolayıymış. Max kaça kadar sabitleyebiliriz bilmiyorum ama oyun ayarlarından FPS'lerin hepsini 200'e sabitlediğim zaman bu sorun çözüldü. Yeter, artar bile. 😀 Benim de işlemcim Ryzen 5 2600 ve ekran kartım RX 570.
ben de PSU yu değiştim ve değiştiğimde ekran kartı oyunlarda sürekli her saniye drop vermeye başladı servisine gönderdim bakalım napcaklar

Yeni konular

Geri
Yukarı