Valorant'a girince simgeler siyah oluyor

Therapie TAXI

Hectopat
Dün akşam oyunu oynarken bir anda ekran siyah oldu ve oyun dondu. Ben de Laptop'ı düğmesinden kapattım ve geri açtım. Oyuna girdim sonra oyuna girince simgeler siyah oluyor LightShot düzgün çalışmıyor, Dosya yöneticisi yanıt vermiyor fakat Valorant'tan çıkınca düzeliyor anlamış değilim. Valorant desteğe de attım mesaj şimdi. Oyunu sildim yükledim fakat hala aynı. Aranızda bu sorunu yaşayan veya yardımcı olabilecek var mı?

Beyler selam sorunu çözdüm galiba.
1.sırasıyla sağ alt Vanguard terst tıkla kapat.
2.sağ alttan gitmedi ise Vanguard logosu gine ters tıkla hayıra bas bu kez gelen uyarıyor sonra gine terst tıkla kapat de evete bas kesin gitcektir.
3.PC kapat oyuna gir oyun buyuk ihtimalle hata verecek yeniden başlat falan diye.
4. PC kapat değil de yeniden başlata bascaksınız.
5.PC acıldıktan sonra direk oyuna gir bütün sorunlar gitcektir bende hepsi düzeldi hem Mic hem siyahlanma.

Beyler selam sorunu çözdüm galiba.
1.sırasıyla sağ alt Vanguard terst tıkla kapat.
2.sağ alttan gitmedi ise Vanguard logosu gine ters tıkla hayıra bas bu kez gelen uyarıyor sonra gine terst tıkla kapat de evete bas kesin gitcektir.
3.PC kapat oyuna gir oyun buyuk ihtimalle hata verecek yeniden başlat falan diye.
4. PC kapat değil de yeniden başlata bascaksınız.
5.PC acıldıktan sonra direk oyuna gir bütün sorunlar gitcektir bende hepsi düzeldi hem Mic hem siyahlanma.
Belirtmiş olduğunuz şekilde bende denedim fakat başaramadım. Acaba bir yerimi atladım diye düşünüyorum. Sorun çözülmüyor bende maalesef. Açmış olduğum ticketa da hala doğru düzgün bir dönüş yapmadı. Riot sürekli saçma sapan geri dönüşler alıyorum.
Sorunu çözebilen bir arkadaş var mı ?
Merhaba arkadaşlar,
Sorunun çözümüne uzun uğraşlar sonucu ulaştım.
Riot Games'in yapmış olduğu güncelleme ile Microsoft'un Windows güncellemesi yaklaşık olarak aynı tarihe denk geliyor.
Öncelikle Windows + r tuşlarını kullanarak çalıştırı açınız. Winver yazarak enterlayınız. Windows sürümü 20H2 olması gerekmektedir.
Eğer 21h sürümünü kullanıyorsanız bu simge hatasına sebebiyet veriyor.
Aşağıdaki adımları izleyerek 21h sürümünü kaldırarak çözüme ulaşabilirsiniz.
1-başlat menüsü açılır. Windows Update ayarlarına girilir.
2-güncelleştirme geçmişini görüntüle seçeneğine tıklanır.
3-güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine tıklanır.
4-açılan menüde 21h sürümünün geldiği Update üzerine sağ Click ile tıklanır ve kaldırılır. Sonrasında bilgisayar yeniden başlatılır.

Dün akşam oyunu oynarken bir anda ekran siyah oldu ve oyun dondu. Ben de Laptop'ı düğmesinden kapattım ve geri açtım. Oyuna girdim sonra oyuna girince simgeler siyah oluyor LightShot düzgün çalışmıyor, dosya yöneticisi yanıt vermiyor fakat Valorant'tan çıkınca düzeliyor anlamış değilim. Valorant desteğe de attım mesaj şimdi. Oyunu sildim yükledim fakat hala aynı. Aranızda bu sorunu yaşayan veya yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı