Çözüldü Valorant'a yüksek öncelik atama ve kaydetme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lamelo

Hectopat
Merhaba sorunum şu ki Valorant'a yüksek öncelik atayorum fakat her oyundan çıkıp girdiğimde normale dönüyor. Bunu nasıl kalıcı hale getirebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kanka Lütfen söylermisin, O reg. dosyasını nasıl yaptın?
Bende yapmak istiyorumda
Vereceğim kodu not defterini açıp yapıştır sonrasında dosya uzantısını .txt değil de .reg ile değiştirip eklersen otomatik olarak oyunu başlattığın zaman yüksek önceliğe alacaktır.

Bu LoL için:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\League of Legends.exe\PerfOptions]
"CpuPriorityClass"=dword:00000003

Bu da Valorant için:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\VALORANT-Win64-Shipping.exe\PerfOptions]
Kanka Lütfen söylermisin, O reg. dosyasını nasıl yaptın?
Bende yapmak istiyorumda
Vereceğim kodu not defterini açıp yapıştır sonrasında dosya uzantısını .txt değil de .reg ile değiştirip eklersen otomatik olarak oyunu başlattığın zaman yüksek önceliğe alacaktır.

Bu LoL için:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\League of Legends.exe\PerfOptions]

Bu da Valorant için:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\VALORANT-Win64-Shipping.exe\PerfOptions]

Çözüm
Bu da Valorant için:

Sağolun, Çok Teşekür ederim.
-Pekii bunu "Gerçek Zamanda" şeklinde nasıl ayarlarız?
dword:00000003 yapınca yüksek
dword:00000001 yapınca düşük öncelik, verdiğini biliyorum ama Gerçek zamanda öncelik nasıl yapılacağını bilmiyorum.

Acaba gerçek zamanda öncelik için, nasıl yaparız?

Merhaba bende Minecraft'ta bunu yapmaya çalışıyorum prio indirdim ama kayıt etmiyor kayıt et diye bir seçenek zaten yok bunu nasıl yapacağım uygulama listesinde prio var ama çalışmıyor.

Bu LoL için:

Windows registry editor version 5.00

"Cpupriorityclass"=dword:00000003

Bu da Valorant için:

Windows registry editor version 5.00

"Cpupriorityclass"=dword:00000003

Hocam ben tam anlamadım. Not defterine yapıştırıp dosya adını .reg yaptıktan sonra o notu nereye kaydetcez?

Geri
Yukarı