Çözüldü Valorant'da kaplamaların geç yüklenmesi ve FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JesusCried

Hectopat
Daha fazla  
Valorant'ı bilgisayarıma yükledim ve Max 80 FPS aldım en düşük ayarlarda. Fakat tüm haritalarda kaplamalar sonradan yüklendiği için ikide bir drop yiyorum. Örneğin: Haritada gezerken kaplaması yüklenmeyen bir yerin sonradan yüklenmesi.

Bunu nasıl çözerim?

Çözüm
Peki bunu nasıl çözeceğim? Yeni bir RAM mi almam lazım? Bu arada SSD'ye kurulu oyun.
Bütün özellikleri aynı marka veya farklı da olsa özellikleri birebir 4 GB RAM alabilirsiniz. Sorun işlemciden kaynaklanıyorsa anakartınızın desteklediği en iyi işlemciye geçeceksiniz veya yeni sistem almanız gerekecek.
Valorant'ı bilgisayarıma yükledim ve Max 80 FPS aldım en düşük ayarlarda. Fakat tüm haritalarda kaplamalar sonradan yüklendiği için ikide bir drop yiyorum. Örneğin: Haritada gezerken kaplaması yüklenmeyen bir yerin sonradan yüklenmesi.

Bunu nasıl çözerim?

Sisteminiz nedir?

Kullandığınız diske de bağlı olabilir. Örneğin RDR2'yi SSD'ye kurdum, harita ve kaplamaları daha hızlı yüklemesi için. Fark eder mi diye düşünebilirsiniz ama evet süre olarak da FPS olarak da fark eder. Bu arada benzer sorununu Mafia 2 için yaşıyordum, SSD'ye taşıdıktan sonra kaymak gibi oynamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı