Valorant'ın optimizasyonu şu an nasıl?

@183206 CS:GO'nun grafikleri Valorant'tan daha düşük çünkü ve Valorant'taki gibi ekrana yansıyan efekt sayısı çok daha az. Tabii ki bir oyun ile diğerinin FPS değerleri aynı olmaz, bu oldukça olağan bir durum.

Örneğin şu kişinin CS:GO ve Valorant testini izle herhangi bir absürt durum görüyor musun? Burada sayısız "Valorant düşük FPS" ve Ryzen 3600 konusu görebilirsin, bu tamamen kişide bitiyor. Bu benchmark videolarını çekenler BIOS'u millattan kalma sistemler, Gezginler.com'dan indirilmiş programlar kullanmıyor misal. Riot Games seçilmiş oyunculara iyi optimizasyon vermiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@183206 CS:GO'nun grafikleri Valorant'tan daha düşük çünkü ve Valorant'taki gibi ekrana yansıyan efekt sayısı çok daha az. Tabii ki bir oyun ile diğerinin FPS değerleri aynı olmaz, bu oldukça olağan bir durum.

Örneğin şu kişinin CS:GO ve Valorant testini izle herhangi bir absürt durum görüyor musun? Burada sayısız "Valorant düşük FPS" ve Ryzen 3600 konusu görebilirsin, bu tamamen kişide bitiyor. Bu benchmark videolarını çekenler BIOS'u millattan kalma sistemler, Gezginler.com'dan indirilmiş programlar kullanmıyor misal. Riot Games seçilmiş oyunculara iyi optimizasyon vermiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Önemli olan Ryzen 5 3600 ile Valorant'ta iyi FPS alabilmek değil ki.
Bu işlemciyle yüksek FPS alsın, çok şaşıracak bir şey yok ortada.
Düşük seviyedeki işlemcilerde olan performansı benim için önemli.
Dandik işlemcim CS:GO'da yağ gibi akıyorken Valorant'ı oynatamıyorsa arada fark var demektir.

Efekt var demişsiniz, Valorant Overwatch kadar hızlı ve efektli bir oyun değil ki.
Mavi bir duvar çıkıyor diye genel olarak CS:GO'nun yarısı kadar FPS veriyor olması çok doğal gelmiyor bana.

Ayrıca, Valorant'ın grafikleri iğrenç benim için. Farklı bir firma yapmış olsaydı bu oyunu, grafikleriyle dalga geçerdiniz muhtemelen.

Önemli olan Ryzen 5 3600 ile Valorant'ta iyi FPS alabilmek değil ki.
Bu işlemciyle yüksek FPS alsın, çok şaşıracak bir şey yok ortada.
Düşük seviyedeki işlemcilerde olan performansı benim için önemli.
Dandik işlemcim CS:GO'da yağ gibi akıyorken Valorant'ı oynatamıyorsa arada fark var demektir.

Efekt var demişsiniz, Valorant Overwatch kadar hızlı ve efektli bir oyun değil ki.
Mavi bir duvar çıkıyor diye genel olarak CS:GO'nun yarısı kadar FPS veriyor olması çok doğal gelmiyor bana.

Ayrıca, Valorant'ın grafikleri iğrenç benim için. Farklı bir firma yapmış olsaydı bu oyunu, grafikleriyle dalga geçerdiniz muhtemelen.

1200 mü 1200 AF mi hangi işlemciyi diyorsun bilmiyorum ama 3-4 tane videosunu izledim hiç de fena gelmedi orijinali 5 yıllık, yenilenmiş hali 1 yıllık ve 400 TL civarına satılmış bir işlemci için. 1080P çözünürlükte gayet normal.

1200 mü 1200 AF mi hangi işlemciyi diyorsun bilmiyorum ama 3-4 tane videosunu izledim hiç de fena gelmedi orijinali 5 yıllık, yenilenmiş hali 1 yıllık ve 400 TL civarına satılmış bir işlemci için. 1080P çözünürlükte gayet normal.

İşlemcinin kaç yıllık olduğu umurumda değil. Valorant iyi bir işlemci gerektirecek kadar iyi grafikli veya ''efektli'' bir oyun değil bence.

Olayı kendim test ederek yorumluyorum.
RX 570, 2133 MHz 16 GB RAM ve Pentium G4600 işlemciye sahibim.

CS:GO'da son derece akıcı bir oyun deneyimi yaşıyorken Valorant'ta yaşayamıyorum.

@183206 grafiklerin nasıl göründüğü yanıltmasın. Witcher 3'ün grafikleri Borderlands 3'e göre daha gerçekçi olabilir ama alınan FPS daha fazladır hem de Borderlands 3 en iyi optimizasyona sahip oyunlardan birisi olmasına rağmen. CS:GO ile Valorant'ı da bu şekilde kıyaslayabiliriz.

Bu konuda ve genel olarak söylenen şey yüksek sistemle alması gerekenden (başkalarının veya Youtube test referansları) düşük almaları ve suçu optimizasyon ile güncellemelere atmaları. Valorant belki özünde 10/10 optimizasyonu olan bir oyun olmayabilir ancak düşünüldüğü gibi 1/10 da değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı