Valorant'ta 200 FPS'den 110 FPS'ye düşüyor ve gecikme artıyor

7alperen8

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim ASUS VQ27vq monitörüm var.
AMD Ryzen 3 3100 4-Core işlemci var.
Radeon RX 570 4 GB ekran kartım var.

Sorunum şu: Valorant 200 FPS alırken 110 ve 120 FPS'leri görüyor. 165 Hz monitörüm olduğu için toplam kare işleme hızım 7 8 mslere çıkıyor.
Önceden böyle problemim yoktu, böyle sorunlar yaşamaya başladım. Sebebi nedir?
Teşekkür ederim yardımcı olursanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, benim ASUS VQ27vq monitörüm var.
AMD Ryzen 3 3100 4-Core işlemci var.
Radeon RX 570 4 GB ekran kartım var.

Sorunum şu: Valorant 200 FPS alırken 110 ve 120 FPS'leri görüyor. 165 Hz monitörüm olduğu için toplam kare işleme hızım 7 8 mslere çıkıyor.
Önceden böyle problemim yoktu, böyle sorunlar yaşamaya başladım. Sebebi nedir?
Teşekkür ederim yardımcı olursanız.

Bir ay boyunca aynı sorunu yaşadım, AMD Software'dan WattMan hatası alıp almadığını kontrol et, WattMan hatasını çözünce oyunum düzeldi.

Artı -1 Eksi
Kullanıyorum DDU her sürücü geldiğinde denerim sürücüyü. Sanırım benimki donanımsal yine de teşekkürler.

2.el anakartımda bu ekran kartımı takmıştım. Anakart tamir görmüştü satan kişi söylememiş hep WattMan hatası veriyordu. En sonunda yeni anakart aldım sorun düzelmişti. WattMan'ın birden çok sebebi var. PSU bozulmuştur, hız aşırtma, ısınma, driver ya da anakart. Sebebini bulmak biraz zor deneyip görmen lazım.

Hepinize teşekkür ederim yorumlarını destekleriniz için. Servise götürdüğümde bana arkadaşların dediği termal macunun ve ekran kartındaki pedlerden kaynaklı olduğunu ekran kartının fazla ısındığını söylediler iyi bir termal macun ve pedlerle durumun düzeliceğini söylediler. Ekran kartındaki RAM'lerde çok ısınıyormuş bu sorunu biz çözüp size yollayacağız dediler mermi gibi bilgisayar daha 0 gibi çok rahat oynamaya devam edersiniz bu sistem sizi hala çok iyi götürür dediler.

Bir ay boyunca aynı sorunu yaşadım, AMD Software'dan WattMan hatası alıp almadığını kontrol et, WattMan hatasını çözünce oyunum düzeldi.

Hocam WattMan sorunu alıyorum lakin elektrik gidip gelince PC kapanıp açılınca ondan önce kendi kendine bu hatayı vermiyordu AMD bana.

Bence bu FPS normal gibi bende RX6700 XT ortlam FPS 250 300 falan RX570'e göre çok düşük degil bence.

Hocam 200-220 alıyordum hadi en düşük 180 görsün bu normal olanı en düşük ayarlarda oynuyorum. Benim sorunum FPS 100-120'lere düşüp yükselmesi drop yememdi.

Valorant oynanmaz oyunun cıvığını çıkartmıslar.

Son güncellemeyle oyundan herkes şikayetçi gerçekten CS:GO gibi bir oyun kaç yıllık ona laf yapıyorduk boşuna yapıyormuş Valorant kaç yıllık oyun şimdiden böyle.

Son düzenleme:
Hepinize teşekkür ederim yorumlarını destekleriniz için. Servise götürdüğümde bana arkadaşların dediği termal macunun ve ekran kartındaki pedlerden kaynaklı olduğunu ekran kartının fazla ısındığını söylediler iyi bir termal macun ve pedlerle durumun düzeliceğini söylediler. Ekran kartındaki RAM'lerde çok ısınıyormuş bu sorunu biz çözüp size yollayacağız dediler mermi gibi bilgisayar daha 0 gibi çok rahat oynamaya devam edersiniz bu sistem sizi hala çok iyi götürür dediler.

Hocam WattMan sorunu alıyorum lakin elektrik gidip gelince PC kapanıp açılınca ondan önce kendi kendine bu hatayı vermiyordu AMD bana.

Hocam 200-220 alıyordum hadi en düşük 180 görsün bu normal olanı en düşük ayarlarda oynuyorum. Benim sorunum FPS 100-120'lere düşüp yükselmesi drop yememdi.

Son güncellemeyle oyundan herkes şikayetçi gerçekten CS:GO gibi bir oyun kaç yıllık ona laf yapıyorduk boşuna yapıyormuş Valorant kaç yıllık oyun şimdiden böyle.
brom o hatayı veriyosa kullandığın sürece devam eder çok ufak bi ayarla sorununu çözebilirsin , max frekansı -8e getirmen yeterli ,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onu nasıl çözdün? RX 590 var aylardır uğraşıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onu nasıl çözdün? RX 590 var aylardır uğraşıyorum.
valorant grafik ayarları kısmındaki filtreleme ve kenar yumuşatma ayarlarını yükseltince oyunum daha akıcı oldu , ayni şekilde ben de rx590 kullanıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı