Valorant'ta 200 FPS'den 110 FPS'ye düşüyor ve gecikme artıyor

7alperen8

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim ASUS VQ27vq monitörüm var.
AMD Ryzen 3 3100 4-Core işlemci var.
Radeon RX 570 4 GB ekran kartım var.

Sorunum şu: Valorant 200 FPS alırken 110 ve 120 FPS'leri görüyor. 165 Hz monitörüm olduğu için toplam kare işleme hızım 7 8 mslere çıkıyor.
Önceden böyle problemim yoktu, böyle sorunlar yaşamaya başladım. Sebebi nedir?
Teşekkür ederim yardımcı olursanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun başlıca temel argümanı Ram'ler iken onlar hakkında tek bir bilgi vermemişsin. Şimdi ram'leri yazsan, işlemci ayarının detaylarını bilmek gerek. Onu anlamak için anakartın modeli de öğrenmek şart oluyor. Az bilgiyle, tamamen hayal gücüne dayalı destek vermek zor. Sana sorununun çözümü hakkında kolaylıklar dilerim.

Sorunun başlıca temel argümanı RAM'ler iken onlar hakkında tek bir bilgi vermemişsin. Şimdi RAM'leri yazsan, işlemci ayarının detaylarını bilmek gerek. Onu anlamak için anakartın modeli de öğrenmek şart oluyor. Az bilgiyle, tamamen hayal gücüne dayalı destek vermek zor. Sana sorununun çözümü hakkında kolaylıklar dilerim.

2 sebebi olabilirmiş gibi geldi. Bir SSD'niz. İki 8 GB RAM'iniz. SSD'niz sorunlu bir SSD. Sistemde sıkıntılara sebep olabiliyor. Onla alakalı bir şey olabilir. Farklı bir depolama birimiyle deneme şansınız varsa dener misiniz?

Artı -1 Eksi
Hocam vallahi sorun bende mi oyunda mı anlamadım o yüzden hatta sistem değiştirmeye kadar karar verdim artık kaç gündür bu sorunla uğraşıyorum hiçbir şey yokken bir anda bu sorunlarla uğraşmaya başladım 165 Hz monitör 120 de kullanıyorum yırtılma olmasın diye 200 olan FPS 110 120'lere düşüyor galiba Valorant güncellemesiyle düzelecek bir şey hatta bir ara dedim ekran kartım mı ısınıyor açtım tozlarımı temizledim ekran kartında hiç toz olmamasına rağmen

Merhaba arkadaşlar, benim ASUS VQ27vq monitörüm var.
AMD Ryzen 3 3100 4-Core işlemci var.
Radeon RX 570 4 GB ekran kartım var.

Sorunum şu: Valorant 200 FPS alırken 110 ve 120 FPS'leri görüyor. 165 Hz monitörüm olduğu için toplam kare işleme hızım 7 8 mslere çıkıyor.
Önceden böyle problemim yoktu, böyle sorunlar yaşamaya başladım. Sebebi nedir?
Teşekkür ederim yardımcı olursanız.

RX 570 4 GB, Ryzen 5 1600 2x8GB 3600MHz sistemim ile bende 130-250 arası gidip geliyordu ve düşük FPS alıyordum. Sistemini güncel tut ve Windows güncellemelerini ihmal etme. Oyun zaten her güncellemeden sonra FPS kaybı yaşatıyor emin ol problem bir tek sende değil.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı