Rehber Valorant'ta aim nasıl geliştirilir?

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, forumda ''Aim nasıl geliştirilir'' gibi konular açılıyor, bu tarz konuların altına atılması için rehber yapmak istedim. Benim hazırladığım gibi 1. aşama 2. aşama şeklinde sırasıyla yapmanızı tavsiye ederim. Konuya dair bilgilendirme amaçlı fotoğraflara sürprizbozanlardan ulaşabilirsiniz. Unuttuğum bir şey veya eklemek istediğiniz bir şey varsa çekinmeyin.

1. Aşama: Aim Lab

Aim Lab her ne kadar crosshair placement gibi şeyleri geliştirmese ve oyun mekaniklerine ısındırmasa da en azından bir yere kadar yardımcı olacağını düşünüyorum. Eğer fayda sağlamadığını düşünüyorsanız yapmayabilirsiniz, gayet normal. Eğer Aim Lab kullanmaya karar verirseniz, ne olursa olsun Valorant'ta daha çok zaman geçirmeniz gerektiğini unutmayın.

Ana ekranda eğitim sekmesine girmeden direkt çalışmalar kısmına giriyoruz. Buradan beğendiğimiz çalışmaları favori sekmesine atarak kısayol oluşturacağız.
Çalışmalar kısmı.png
Çalışırken kendinize herhangi bir süre sınırı koymayın. Kendinizi hazır hissedene kadar yapabilirsiniz. Yapmanızı tavsiye ettiğim çalışmalar şu şekilde: (Kendinize göre özelleştirebilirsiniz, illa bunları yapmak veya sadece bunları yapmak zorunda değilsiniz. Fotoğraflarda gösterdiğim üzere Valorant kısmından da seçebilirsiniz, size kalmış.)

Ani atış: Gridshot (Düzlem üzerinde atış), Sixshot (Altılı atış), Headshot (Kafadan vuruş)
Takip: Spheretrack (Küre Takibi), Switchtrack (360 Takip),
Hız: Strafetrack (Yana ilerlemeli takip),
Doğruluk: Spidershot (Dağınık atış)
Bilişsel: Karar atışı (Nihai mod)
Algı: Tespit
Çalışmalar kısmı 2.png

Not: Aim Lab'te çalışırken kaslarınızın yorulması çok normal, yorulduğunuzu hissettiğinizde birkaç dakika mola verip masaüstünde vs. dolaşın ve hazır hissettiğinizde devam edin. Sırf ''Çalıştım'' diyebilmek için çalışmayın.

2. Aşama: Poligon

Poligonda yapacaklarımızı resim ile gösteremeyeceğim kısımlara kendim çektiğim kısa videoları koydum. En azından bu şekilde ne yapacağınız hakkında aklınızda bir fikir oluşur. Daha önce de söylediğim gibi her birini kendinizi hazır hissedene kadar yapabilirsiniz. Şahsen gelişmek istiyorsanız hepsini ''en az'' 5-10 dakika yapmanızı öneririm.

Poligona ilk girdiğinizde tavsiye ettiğim şey drone ve hedef tahtalarını vurabildiğiniz kadar hızlı şekilde vurmak. İlk başta elinizi ısındırmak için en iyi seçenek. Şahsen burada Phantom yerine Vandal kullanmanızı öneririm, mesafeden dolayı Phantom ile vurmak daha uğraştırıcı. Hiçbir zaman taramayın, olabildiğince az mermi harcamaya çalışın. Spray transfer vs. de deneyebilirsiniz. (Videoda yanlışlıkla müzik açık kalmış, kusura bakmayın)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha sonra shooting range kısmına gelip hedefi ''Eliminate 100'' şeklinde değiştiriyoruz. Bu kısımda tracking çalışacağız. Hareket ederken cross'u kafada tutmaya çalışın, daha sonra vurup diğer botta tekrarlayın ve bu şekilde devam edin. Hem sağa doğru hem de sola doğru çalışın, tek taraflı çalışmayın. Ayrıca sürekli aynı mesafeden de çalışmayın, ne kadar sürede bitirdiğinizin bir önemi yok.
1627472604871.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak da direkt alıştırma modunu açıp one tap deneyebilirsiniz.

3. Aşama: Deathmatch

Bu kısımda anlatılacak çok bir şey yok, maça girmeden önce iyice deathmatchte ısınmalısınız zira maça hazırlanacağınız asıl kısım burası. Kendinizi gerçekten geliştirmek istiyorsanız ses seviyesini %15-20'lere çekip arkadan hafif bir müzik açmanızı öneririm, bu şekilde ses kasmazsınız. Kazanmaya oynamayın ve ne olursa olsun shift basmayın, kendinize güvenin. 1. olmanız önemli değil.

Evet, çalışmamız bu kadar. Ekleyebileceğim daha bir sürü şeyler var fakat daha sonradan çıkarttım çünkü kısmen düşük elodaki birinin sadece antrenmana bu kadar zaman harcayabileceğini düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eline sağlık hocam soranlar artık konu açmadan bu konuyu okusun başka konu açmaya gerek kalmaz.

Geri
Yukarı