Valorant'ta ani FPS düşüşleri oluyor

İrfan Mete

Centipat
Daha fazla  
Genel olarak Valorant oynarken 60-80 arası FPS alıyorum. Sonrasında oyun içinde aniden FPS 20 oluyor 7 oluyor 30 oluyor. Tabii bu sırada fan hızım düşüyor laptop kullanıyorum biraz düşük sistem var ama yine de aniden oluyor. Önceden böyle bir sorun olmuyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak Valorant oynarken 60-80 arası FPS alıyorum. Sonrasında oyun içinde aniden FPS 20 oluyor 7 oluyor 30 oluyor. Tabii bu sırada fan hızım düşüyor laptop kullanıyorum biraz düşük sistem var ama yine de aniden oluyor. Önceden böyle bir sorun olmuyordu.
Valorant sistem kullanan bir oyun olduğu için çok sisteminiz ısınır. Laptop'lar minicik fanlarla ısıtma mümkün olmayacağı için sistem ısınır. Sistem ısındığı için sistem kullanımı düşürür sizde az FPS alırsınız ya da sizin dediğiniz gibi FPS düşüşleri yaşanır.

Sistem isiniyor ve throttle yapiyor galiba. Sicakliklara bakin, fazlaysa fanlari temizleyip termal macun yenileyin.

Sıcaklık konusunda ilk defa laptopun termal macununu değiştirdim bir de temizlik ısınma problemi kalmadı.

Hocam Ramden dolayı oluyor olabilir. Sistemde kaç GB ram var?
8
Sıcaklık konusunda ilk defa laptopun termal macununu değiştirdim bir de temizlik ısınma problemi kalmadı.
İnternette gördüm fakat denedim teşekkür ederim denerim
Sistem isiniyor ve throttle yapiyor galiba. Sicakliklara bakin, fazlaysa fanlari temizleyip termal macun yenileyin.
Denerim büyük ihtimalle termal macun veya ısınma ile alakalı
Sıcaklık takibi yapıyor musun? Çok yükselirse thermal throttle kaynaklı takılmalar ve düşüşler oluşabilir.
Pek yapmıyorum fakat sıcaklık yüksek oluyor fan yetmiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı