Valorant'ta Ani Takılmaların Sebebi Ne Olabilir?

eyyupcelikaaa

Femtopat
Daha fazla  
Valorant oynadığımda sıcaklık değerlerim gayet iyi ortalama 50 dereceyi buluyor ama anlamadığım bir şekilde ekranda birden sanki ping giriyor. Gibi karakterler ya süzülerek ya da birden başka bir noktada belirerek karşıma çıkıyor. Sistemde 120 GB Hi-Level SATA SSD var. Her şey yeterli gibi ama neden bu durumu yaşadığımı anlayamadım. Bu ani takılmaları sık sık değil sadece ara sıra yaşıyorum. Ping değerim 6-7 ms'dir. Ayarlar düşükte oynuyorum bilgisayarın temizliği yeni yapıldı. FPS'i 180 sabitleyip oynuyorum. FPS için ne yaparsam takılma değişmiyor. LG W2243s bir monitörüm var ölü pikselleri yok ama siyahta ekranın sol tarafı sanki çok parlak gibi duruyor. Furmark testinde 10 dk'lık fullHd testte fps için 70 sıcaklık için ise 83 dedi Kaynak monitör olabilir mi ya da ekran kartı olabilir mi, yardımcı olursanız çok sevinirim?

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    65,1 KB · Görüntüleme: 66
  • ekran kartı.png
    ekran kartı.png
    68,8 KB · Görüntüleme: 56
  • işlemci.png
    işlemci.png
    103,4 KB · Görüntüleme: 44
  • ram1.png
    ram1.png
    65,7 KB · Görüntüleme: 42
  • ram2.png
    ram2.png
    57,7 KB · Görüntüleme: 34
  • beyaz.png
    beyaz.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 39
  • kırmızı.png
    kırmızı.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 38
  • piksel testi.png
    piksel testi.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 37
  • pikseltestimavi.png
    pikseltestimavi.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 33
  • yeşil.png
    yeşil.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Valorant oynadığımda sıcaklık değerlerim gayet iyi ortalama 50 dereceyi buluyor ama anlamadığım bir şekilde ekranda birden sanki ping giriyor. Gibi karakterler ya süzülerek ya da birden başka bir noktada belirerek karşıma çıkıyor. Sistemde 120 GB Hi-Level SATA SSD var. Her şey yeterli gibi ama neden bu durumu yaşadığımı anlayamadım. Bu ani takılmaları sık sık değil sadece ara sıra yaşıyorum. Ping değerim 6-7 ms'dir. Ayarlar düşükte oynuyorum bilgisayarın temizliği yeni yapıldı. FPS'i 180 sabitleyip oynuyorum. FPS için ne yaparsam takılma değişmiyor. LG W2243s bir monitörüm var ölü pikselleri yok ama siyahta ekranın sol tarafı sanki çok parlak gibi duruyor. Kaynak monitör olabilir mi ya da ekran kartı olabilir mi, yardımcı olursanız çok sevinirim?
Sorun olurken FPS düşüyor mu yoksa FPS düşmeden mi yaşıyorsunuz sorunu?

Sorun olurken FPS düşüyor mu yoksa FPS düşmeden mi yaşıyorsunuz sorunu?
fps düşmesine rastlamadım birden oluyor

8 GB RAM kullanıyorsanız arkada Discord vs. gibi programlar açtıysanız normal.
bu durumu yaşamamak için ekstra hiçbir şeyi açmıyorum

Farklı bir monitörle deneme imkanınız varsa dener misiniz?
keşke olsaydı :(

Lag yada drop giriyor olmalı.
bir türlü anlamadım

Geri
Yukarı