Valorant'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 11

Fetch

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün gereksiz yere Valorant'ta FPS dropu yemeye başladım dün ya da ondan önceki haftalar hiç böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım bugün olmaya başladı. PC'ye de hiçbir ayar vs. yapmadım ama ona rağmen FPS düşmesi sorunu yaşıyorum.
Bilgisayarım
Monitörüm: 60Hz ama dediğim gibi hiçbir sıkıntı yaşamamıştım bugüne kadar.

Sıcaklık değerlerine bir bak. Ayrıca Windows 11 ile alakalı olabilir.

Valorant optimizasyon anlamında özellikle AMD tabanlı PC'lerde biraz sıkıntılı, o yüzden PC'yi bir kontrol et ama yüksek ihtimal oyuna gelen Update'den ya da başka bir şeyden olmuştur. Aynı şekilde üstte arkadaşın da dediği gibi Windows 11 henüz resmi olarak yayınlanmadı bir de üstüne Valorant'ın optimizasyonu zaten kötü bu yüzden drop yiyor olablirsin.

Sıcaklık değerlerine bir bak. Ayrıca Windows 11 ile alakalı olabilir.

Sıcaklık değerlerim yüksekti yaklaşık 1 sene önce UV ayarları ile sorunu çözdüm ama UV'den kaynaklı olmadığına emiim.
Kanka bende Lenovo V14ada AMD Ryzen 3 3250u 8 GB RAM laptop ile oynuyorum 60 FPS oynuyorum ara sıra muhtemelen pingden dolayı oyun kasıyor.

Pingden dolayı olacağını zannetmiyorum. Hem laptoplarda yüksek derecelerde çalışan cihazlar olduğu için çok FPS düşmesi yersin.
Valorant optimizasyon anlamında özellikle AMD tabanlı PC'lerde biraz sıkıntılı, o yüzden PC'yi bir kontrol et ama yüksek ihtimal oyuna gelen Update'den ya da başka bir şeyden olmuştur. Aynı şekilde üstte arkadaşın da dediği gibi Windows 11 henüz resmi olarak yayınlanmadı bir de üstüne Valorant'ın optimizasyonu zaten kötü bu yüzden drop yiyor olablirsin.

Windows 11'e geçeli bayağı zaman geçti ama oyuna gelen güncellemeden falanda olabilir. Haklısınız.

Bu sorunu alan arkadaşım aynı bilgisayarları kullanıyoruz bende bir sorun olmuyor. Bende Windows 11 kullanıyorum.

Geri
Yukarı