Valorant'ta FPS'den bağımsız takılma sorunu

teknomekno

Centipat
İlk çıktığından bu yana Valorant'ı oynuyorum düne kadar gayet iyiydi ama dünden beri FPS 60 sabit olmasına rağmen normalden farklı oldugun hissettim sanki oyunu 30-40 FPS oynuyormuşum gibi geliyor. Sıcaklık değerlerim her şeyim aynı bir ara grafik kalitesini yükselttim sonra tekrar eskisi gibi en düşüğe aldım ama o andan itibaren oyun farklı geliyor. Sebebi ne olabilir?

Ona benzer sorun bende GTA 5'de oluyor Very High'da 100 FPS almama rağmen oyun sanki 30 FPS miş gibi geliyor GTA'daki sorun oyun kaynaklı Valorant'da da oyun kaynaklı olabilir güncelleme gelsin bir bekle düzelirse sorun yok demektir düzelmezse tekrar bakarız.

İlk çıktığından bu yana Valorant'ı oynuyorum düne kadar gayet iyiydi ama dünden beri FPS 60 sabit olmasına rağmen normalden farklı oldugun hissettim sanki oyunu 30-40 FPS oynuyormuşum gibi geliyor. Sıcaklık değerlerim her şeyim aynı bir ara grafik kalitesini yükselttim sonra tekrar eskisi gibi en düşüğe aldım ama o andan itibaren oyun farklı geliyor. Sebebi ne olabilir?
Yeni güncelleme dolayısıyla bazı optimizasyon sorunları olabilir.

Hocam bu arada oynarken FPS değerini kapatmanızı öneririm. Sonra takıntılı olabiliyorsunuz. :D

Dostum mikro takıntılar oluyor olabilir.
Oyun içi kullanım değerlerini dikkat et ve oyun içi kullanım değerlerini gördüğün programda değer yenileme oranını en düşük seviyeye çek. Belki böyle mikro takılmaları görebilirisin.

Bence sadece ping değeri açık olmalı yoksa fps'e baka baka takıntılı olabilirsiniz. Ben geçen gün youtube'den video izliyordum. Sol üstteki yeşil "Exit" yazısına "kaç fps alıyom" diyerek baktım. 😅

Geri
Yukarı