Valorant'ta G-SYNC açılmalı mı?

Eskilerdenn

Hectopat
G-SYNC'i sadece masaüstünde etkin olup oyuna girdiğimde otomatik kapanması için yapmam gerken bir şey var mı? Ve Valorant'ta kapalı mı olmalı, açık mı?

G-SYNC'i sadece masaüstünde etkin olup oyuna girdiğimde otomatik kapanması için yapmam gerken bir şey var mı? Ve Valorant'ta kapalı mı olmalı, açık mı?
G-Sync açmanın oluşturacağı gecikmeden(~1ms) ortalama bir insanın avantaj edineceğini düşünmüyorum (ortalama insan tepki süresi 200ms).
Ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Gecikme açısından gerçekten fark yarattığını düşünmüyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
G-Sync açmanın oluşturacağı gecikmeden(1ms) ortalama bir insanın avantaj edineceğini düşünmüyorum (ortalama insan tepki süresi 200ms).
Ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Gecikme açısından gerçekten fark yarattığını düşünmüyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kapalı olmasını istiyorum ama oyuna her girişte elle kapatmak istemiyorum. Masaüstünde açık olsun oyuna girince kapansın bu nvidia da mümkün mü ?

G-Sync açmanın oluşturacağı gecikmeden(1ms) ortalama bir insanın avantaj edineceğini düşünmüyorum (ortalama insan tepki süresi 200ms).
Ortalama insan tepki süresi bakış açını yanlış buluyorum.

İnsan gördüğü şeye ortalama olarak 200ms sonra tepki veriyorsa o zaman ne kadar erken görürse toplam tepki süresi o kadar azalır. Örneğin 5ms ekranda geç görünüyor olsun. Bunun üzerine insanın da tepki süresini eklerse 5+200=205ms tepki süresi olur. İnternet nedeniyle bi 50ms daha ekledik diyelim, vereceğimiz tepki süresi 255ms olur. Yani insan ne kadar erken görürse toplam tepki süresi o kadar azalır.

1 ms yi bu kadar kafaya takmaya gerek var mı cidden? 5 Ms monitör de kullandım, 7ms monitör de kullandım 0.5 ms monitör de kullandım, bende mi sıkıntı var ben hiç fark göremedim.

NVIDIA 3D ayarları> Program ekle kısmından Valorant.exe'yi ekleyin, Valorant monitör teknolojisi ayarını sabit yenileme hızı olarak değiştirin.
Eyvallah, aradıgım ayar buydu. Bilmiyordum, sağ ol.
3. ayar etkin mi olmalı arkadaşlar?

1634200295546.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı