Valorant'ta Haksız Yere Ban Yedim

Makaleler
1
Yer
Canlı Derste...
Daha fazla  
Meslek
Bruh Çekicisi
Valorant'ta hile kullanmadım hiçbir zaman ve hile kullanmayı da tasvip etmiyorum. Arka planda sadece VLC Player'de şarkı çalıyordu. Tam oyunu oynarken hesabın kalıcı olarak uzaklaştırıldı uyarısı aldım. Hiçbir zaman banın açılmayacak diyor verilen uyarıda. Başka hesaplar açıp denedim, 10 dk sonra onlar da otomatik aynı uyarıyı verdi. Forumda başka diske kopyala falan demişler, denedim, yine olmuyor. Emeklerim boşa gitti, nasıl banımı kaldırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
HWID ban atıldığı için açtığınız hesaplar otomatik olarak devre dışı kalacaktır.

HWID Ban aslında donanımsal bir ban, bu yüzden çeşitli kaynaklarda Hardware ID Ban olarak da geçiyor. Hardware kelimesi Türkçe donanım anlamına geliyor. Bilgisayarın donanımı ise işlemci, ram, anakart, ekran kartı (gpu), hard disk gibi parçalardan oluşuyor. Tüm bu donanımın bir kimliği mevcut, bu kimliğe de ID adı veriliyor. Bu kimlik numaraları donanımlara ait değiştirilemez değerlerdir ve sayı&harf kombinasyonlarından oluşurlar. Bilgisayarınızdaki her bir donanım parçasının kendine ait bir kimlik numarası vardır. Bu kimlik numaralarını seri numarası olarak da düşünebilirsiniz.

Fortnite ve PUBG gibi multiplayer oyunlarda hile yaparken yakalandığınızda sunucu moderatörleri tarafından ban yersiniz ve geçici bir süre oyunu o cihazla oynamanıza izin verilmez. IP adresinizi değiştirseniz de oyuna bağlanamazsınız çünkü asıl banlanan cihaz bilgisayarınızdır ve bigisayarınız da donanımın ID değerleri üzerinden banlanmıştır. Bu yüzden bu banlama işlemine HWID ban adı verilmektedir.

Bende de benzer durum söz konusu, gta 5'de oyun klasöründe modlar var (online girerken modları bir alt klasöre atıyorum, zaten modlar online'da çalışmıyor) diye hesabımı 2 aylığına banlamıştı, bu hafta ban açıldı ama hiç oynayasım yok :D

Desteğe ticket at.
Ticket atacak yeri bulamadım, çok karmaşık bir site düzenleri var
Bilet atıp durumu açıklayın hocam.
Sabahtan beri sinirden, Riot yapay zekasına sövüyorum, hiçbir yerde de yok bunun çözümü...

1612799902025.png

Doğru mu atmışım hocam?

Son düzenleme:
Bende ban yedim cuma günü 3.parti yazılım diyor, hiçbir yazılım uygulama filan kullanmadım bu arada, derecem bronz 2 ve istatiskilerden belli olur zaten iyi oynamadığım eğer incelerlerse. Kuzenime de maçlarda 5 kill alamadığı halde ona da aynı sebepten ban atmışlar. Son güncellemeden sonra herkesin başına gelmeye başlamış az önce yt'de biri yazmış ne kadar doğru bilmiyorum. Umarım bir hatadır ve hesapları açarlar. 500 liralık skin aldım daha bu ay oyunu çok sevdiğim için. Şikayetvar twitter instagram her yerden yazın hocam. Ne kadar çok şikayet olursa bu sorunu düzeltme ihtimalleri o kadar artar.

Geri
Yukarı