Valorant'ta i5 8250u ısınıyor

Emooom

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
i5 8250u.
MX110.
UHD 620.
240 GB SSD.
8 GB RAM'i olan bir laptopa sahibim.
Valorant'ta Afterburner ile takip ettiğimde CPU %25 %40 arası çalışsa bile 90 C altına inmiyor. Yük GPU da MX 110 yani UHD değil. MX 110 %95 kullanımda nedensizce 70C geçmiyor. Sizce sebebi nedir? 1 yıl olacak bilgisayarı alalı.

Arkadaşlar merhaba,
i5 8250u.
MX110.
UHD 620.
240 GB SSD.
Valorant'ta Afterburner ile takip ettiğimde CPU %25 %40 arası çalışsa bile 90 C altına inmiyor. Yük GPU da MX 110 yani UHD değil. MX 110 %95 kullanımda nedensizce 70C geçmiyor. Sizce sebebi nedir? 1 yıl olacak bilgisayarı alalı.

Termal macun değiştir. Bakım yaptır tozları aldır.

Termal macun aslında yeni gibi.
Çok kullanılmadı katıp son 3 aydır oyun oynuyorum onun dışı günde bir saati geçmiyor

Arkadaşlar merhaba,
i5 8250u.
MX110.
UHD 620.
240 GB SSD.
Valorant'ta Afterburner ile takip ettiğimde CPU %25 %40 arası çalışsa bile 90 C altına inmiyor. Yük GPUA da MX 110 yani UHD değil. MX 110 %95 kullanımda nedensizce 70C geçmiyor. Sizce sebebi nedir? 1 yıl olacak bilgisayarı alalı.
Aynı özelliklere sahibiz ama MX130 benimki bende de ısınıyor 90C geçiyor 100C ulaşıp sistemin shutdown attığı oldu. Sonuç olarak ek fan almalısın.

Arkadaşlar merhaba,
i5 8250u.
MX110.
UHD 620.
240 GB SSD.
Genel olarak bu bilgisayar iş bilgisayarı. Normalde MX110 ekran kartı kırpılmış bir ekran kartıdır. İş için yapılmıştır. İşlemciniz "U" serisi. Anlamı "ultra güç tasarrufu". Bu durumda sistemin tek fanlı olduğunu da hesaba katar isek ısınması normal. Soğutucu deneyebilirsiniz. Termal macun sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bu forumda sizin sisteminizin özelliklerinde iş bilgisayarları ile oyun oynamaya çalışanlar genelde bu tür oyunlar oynamaya çalıştığında bu tür konular açılıyor. Sebep genelde ya ısınma yada yeterli gücü üretememe. Bu yüzden normal yani.

Tek fan var zaten peki ya işlemciye fan taksam olur mu? Veya takabilir miyim?
Asıl sıkıntı NFS most wantedda 70C geçmiyor iken Valorant'ta 90C kere geliyor.

Bende de aynı özellikler var MX150 ekran kartı bende ben ek fansız GTA 5 Ark gibi bilgisayarı yoracak oyunlar oynadım hiç kapanmadı bilgisayar sizde ki sıkıntı galiba ekran kartından kaynaklıdır ya da hocalarımın dediği gibi ek fan alın.

Kapanmıyor. Bilgisayarın içine fan ekleyebilir miyim?
90C aşırı bir problem yaratır mı?
Aynı özelliklere sahibiz ama MX130 benimki bende de ısınıyor 90C geçiyor 100C ulaşıp sistemin shutdown attığı oldu. Sonuç olarak ek fan almalısın.

Kasanın içine eklenebilir mi?

Son düzenleme:
Kapanmıyor. Bilgisayarın içine fan ekleyebilir miyim?
90C aşırı bir problem yaratır mı?

Kasanın içine eklenebilir mi?
Hocam fan ekleme işlemi her modelde olmaz. Garantiyi bozar, DVD-ROM varsa oda gitmeli, DVD-ROM yerine takılı HDD varsa o da gitmeli. Ben sizin için bir rehber ekleyeceğim ama şu an müsait değilim. Muhtemelen sabaha bu mesaja ilave olarak eklerim. Ancak şimdiden sizi uyarmalıyım, elektronik bilgisi lazım ayrıca elektronik işindi tecrübeli olmanız lazım. Yani lehim işi olsun bağlantıları bilmeniz lazım. Ben sizin için ekleyeceğim buraya link olarak. Kullandığınız cihazın içindeki işlemcinin soğutucu bloğunda fazladan bakır boru takma yeri/boşluğu olması lazım. Yoksa takamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı