Valorant'ta Instalock, taşımak için geçerli bir sebep mi?

Hayır değil. Diğer insanların seçimlerine de saygı duymak için hemen kilitleme yapılmamalı. Hızlı kilit yapanların oyunu taşıdıkları da var ancak bu herkes için geçerli bir durum değil.

Normalde kill joy, Sova, cyper gibi görüş alabilecek şeyleri oynarım ama beklerim seçim ekranında. Yeri gelir Viper alırım yeri gelir görüş kapatmak gerekiyorsa brimston alırım. Yeri gelir Sage. Duruma göre değiştirmek lazım. Çok istisnadır öyle hemen kitleyenlerin taşıması. LoL'deki gibi işte Yasuo Zed Master :)

Daha maalesef instalock atıp taşıyana denk gelmedim de sormak istedim. Sizce taşıyan kişi instalock atabilir mi?

Bence instalock kabul edilebilir bir şey değil. Özellikle şunu anlatmak istiyorum bir oyuncu bazen Cypher, Sova vb. karakterlerde kendini rahat hissedemiyor ama oyununa gelen instalocklar yüzünden de düellocu karakterleri almıyor. Oysaki o adamın eline bir kez düellocu verseler nasıl da açılıyor o adamın aimi bazen bazı kişilere şans vermek gerekiyor.

Rekabetçi de konuşarak seçmek için belirli bir süre tanımlamadıkları sürece istediği gibi instalock atabilir insanlar. Veyahut görev zorunluluğu getirecekler aynı LoL'deki sıralı seçim mantığı gibi. Veyahut insanlar önce heroları gösterecekler, belirli bir saniyeden sonra seçebilecekler. Bunlar oyunda olmadığı sürece isteyen istediğini seçer veya instalock atar.

Yeni konular

Geri
Yukarı