Valorant'ta mermiler sol tıkta laglı gidiyor

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
33
Daha fazla  
Valorant'ta yaşadığım çok saçma bir olay. Ben, ilk başta ping sorunu olarak düşündüm mermilerin gitmemesi, tutukluk yapması, sprey yerine tek tek ateş etmesi. Pingim oyunda TR'de 30. Bende bundan dolayı 50 Mbps internete yükseltmeye karar verdim, daha yükseltilmedi bu arada, dün karar verdim. Ama sorunun ping ile alakalı değil, oyunda ateş etme tuşunu sağ tık yapınca mermiler düz ve stabil bir şekilde gidiyor ama sol tıka alınca gitmiyor. Sorun belki Mouse'da olabilir bir ihtimal ama gayet oyun dışı işliyor, gecikmesi de az. Ben fare de sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Fare testi falan da yapabilirim ama gayet işliyor. Nasıl düzeltebilirim?

Not: Oyunun dosyalarını onardım düzelmedi buna rağmen.

Mouse: Rampage KB-R310 broker.

Sistemim:

Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz.

NVIDIA GeForce GT 430 2 GB.

4 GB RAM.

250 GB Samsung 870 EVO SSD.

İlk kullanırken falan yoktu. 1,2 gün önce falan çıktı bu olay.

Rampage KB-R310 broker.

Rampage olduğundan dolayı :D Rampage fareleri çok bozuk ve hatalı. Bende de Rampage fare vardı ve sensöründen dolayı çok hızlanıyordu (düşük DPI'de iken bile). Tavsiyem yeni bir fare alman. Ben Gamepower Ursa kullanıyorum tavsiye ederim.

Ateş etmeyi sağ tık, scopeyi sol tık yapın.

Hocam, öyle yapınca her şey normal oluyor, düz gidiyor mermi ama tuhaf oluyor benim için. Yeni mouse alacağım:

Öncelikle sorunun Mouse'dan kaynaklı olup olmadığını kesinleştirelim. Başka bir mouse ile test edin, ona göre sorunun mouse kaynaklı olduğunu öğrenelim ya da listeden silelim.

Sorun faredenmiş hocam. Biraz eski bir fare taktım bende olan, onda bir sorun yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı