Valorant'ta Nişancılığı Geliştirmek

- Soar Ethos gibi iyi oyunculara abone ol. Ayarlarını incele. Ve kendine göre güzel bir ayarlama yap. Hem nişangah, hem hassasiyet hem de grafik ayarlarını kendine göre düzenle.

- Ardından silahların taramaya başladığında nereye gittiğini öğren. Mouse'unu silahın gittiği yerin tersine çekerek silahı kontrol etmeye çalış. Zaten bunu başardığında oyunu %70 çözeceksin.

- Alıştırma modunda bot vurma yerinin arkasında (dışarıdan gidiliyor) bir parkur var. Onu tamamlamaya çalış, sıkılırsan yapabildiğin kadarını yap. Bu senin movement'ını geliştirecek.

- Reflekslerini geliştir. Ne kadar silahı iyi kontrol edebilsen ve pozisyon alabilisen de adamı vurabilmek için senin ondan önce tepki vermen büyük fayda sağlar. Kendine göre yaptığın ayarda mouse'u nereye ne kadar çevirdiğinde ekranda ne kadar hareket ettiğini algıla ve elini ona alıştırmaya çalış. Bunu şimdilik Kolay mod botlarla başlayarak kendini iyi hissettiğinde Orta moda ardından Zor moda geçerek pekiştir.

Bu modları yaparken mümkünse botların kafasına nişan al ve "one tap" atmaya çalış. Ancak kendini one tap ile sınırlama, başlarda attığın mermiler direk kafaya gitmeyebilir. 2-3 mermi daha sıkabilirsin. Ancak Vandal ile Kolay/Orta modlarda adamı taramamanı tavsiye ederim. Ancak Phantom ile vuruyorsan taramak zorundasın çünkü silah tek atmıyor. Tarayarak silahın kontrolünü öğrenirsin ve bu sana büyük fayda sağlar.

- Alıştırmadan sıkıldığında Ölüm Maçı oynayabilirsin. Ölüm maçı beni bazen çileden çıkarıyor. Durduk yere arkalanmaktan, doğdum yerin hemen önünde doğmamı bekleyen bir adamla karşılaşmaktan vs. çok sıkılıyorum. Sıkılırsan çık ölüm maçından Ranked veya Unranked gir. Arkadaşların dediği gibi aimin ve oyun zekan oynadıkça gelişecek. Senin yapabileceğin sadece çalışmak.

Geri
Yukarı